تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای صعودی و نزولی بالقوه قیمت بیت کوین


در حالی که معامله گران منتظر شکست نهایی قیمت بیت کوین هستند، قیمت در ۲۶ اکتبر (۴ نوامبر) به مرز ۲۱۰۰۰ دلار رسید اما هنوز مشخص نیست که ۲۰۰۰۰ دلار به خط حمایت جدید بیت کوین تبدیل شود. این جهش کوچک در قیمت چنین تحلیلگرانی را بر آن داشته است تا سناریوهای احتمالی صعودی و نزولی بیت کوین را بررسی کنند.

به گزارش کوین تلگراف، در آخرین خبرنامه هفتگی Glassnode، تحلیلگران یک سناریوی صعودی و یک سناریوی نزولی را برای روند آینده قیمت بیت کوین ترسیم کردند.

بر اساس این گزارش، در صورت بروز رکود، فعالیت محدود این گونه تراکنش ها، رکود در رشد آدرس های موجودی غیر صفر و کاهش سود ماینرها، ریسک (فشار) فروش بیت کوین را ایجاد می کند. البته، داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران بلندمدت مصمم‌تر از همیشه برای مقابله با بازار نزولی فعلی هستند.

برعکس، یک سناریوی صعودی افزایش تعداد کیف پول‌های نهنگ، خروج سرمایه از مبادلات متمرکز و احتکار بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت را فرض می‌کند.

کاهش سرعت در رشد آدرس های جدید

رشد چنین آدرس های فعالی در سراسر شبکه بیت کوین ثابت مانده است. کاهش تراکنش به معنای کاهش استفاده و رشد کاربران در شبکه است. عوامل بازدارنده رشد قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین در مقابل تراکنش های آدرس فعال

تعداد آدرس های جدید در اکوسیستم بیت کوین با موجودی های غیر صفر ثابت مانده است. روندی نیز در نوامبر ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. در سال ۲۰۱۸، تعداد آدرس‌های دارای موجودی غیرصفر رشد نکرد و قیمت بیت کوین کاهش یافت. این شاخص تا زمان بهبود قیمت در ژانویه ۲۰۱۹ (D97) شروع به افزایش نکرد.

نموداری از آدرس های جدید با موجودی غیر صفر

فروش ماینرها می تواند منجر به فشار فروش شود

در چند سال گذشته، بسیاری از ماینرها مقادیر زیادی بیت کوین جمع آوری کرده اند. با این حال، از آغاز بازار نزولی، بسیاری از ماینرها بیت کوین های خود را برای پوشش هزینه های سرمایه گذاری و عملیاتی فروخته اند.

ماینرها با فروش بیت کوین های تازه استخراج شده خود (فروش سرمایه) بدهی خود را در بحبوحه افزایش هزینه های استخراج و کاهش درآمد کاهش می دهند. گلاسنود هشدار داد:

کاهش اهرم ماینرها می تواند دفتر سفارش را تضعیف کند، منجر به کاهش تاریخی تقاضا، ادامه نوسانات اقتصاد کلان و محدودیت های نقدینگی شود.

با کاهش هزینه و سود استخراج بیت کوین، ماینرها ممکن است مجبور شوند مقدار بیشتری از دارایی های بیت کوین خود را بفروشند.

نمودار موجودی بیت کوین در کیف پول ماینرها

نهنگ ها بیت کوین را ذخیره می کنند

برخلاف سقوط در شرایط فعلی بازار نزولی، بسیاری از نهنگ‌های بالای ۱۰۰۰۰ بیت کوین احتمالاً بیشتر انباشته خواهند شد. نمودار زیر نشان می دهد که نهنگ های پس از فروش در ماه های آوریل و سپتامبر به انباشت بیت کوین ادامه می دهند.

نمودار روند انباشت بیت کوین

کاهش فشار فروش با برداشت بیت کوین از صرافی های متمرکز

خروج بیت کوین از صرافی های متمرکز ممکن است فشار فروش فوری در بازار را کاهش دهد. کوین بیس، یکی از صرافی های متمرکز با حجم معاملات بالا، شاهد خروج گسترده بیت کوین ها بوده است. اگر خروجی فعلی بیت کوین از کوین بیس را با دوره اوج قیمت پس از مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) مقایسه کنیم، شاهد خروج بیش از ۴۸ درصد از کل موجودی بیت کوین صرافی خواهیم بود.

گلاسنود یادداشت می کند:

کوین بیس گزارش برداشت خالص ۴۱۶۰۰ بیت کوین در مقیاس کلان را در این هفته گزارش داد… توجه به این نکته مهم است که این خروجی ها بر اساس بهترین دسته های کیف پول تخمین زده ما هستند و به نظر می رسد ترکیبی از بیت کوین باشد. که در کیف پول سرمایه گذاران و حساب های نگهبانی مؤسسات واریز شده است.

نمودار تعادل بیت کوین در اختیار صرافی کوین بیس

احتکار سرمایه گذاران ادامه دارد

با توجه به شاخص “Realized Cap HODL Waves”، کل مقدار دلار دارایی های بیت کوین که هر سکه در زمان آخرین تراکنش ارزش داشت. اکنون این به طور نامتناسبی به سمت سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین تغییر کرده است.

میزان ثروت در سکه ها (به شکل بیت کوین) که در سه ماه گذشته تغییر کرده است، اکنون به پایین ترین حد خود رسیده است. برعکس، دارایی‌ها در سکه‌های قدیمی‌تر از سه ماه (که به طور فزاینده‌ای توسط سرمایه‌گذاران نگهداری می‌شوند) اکنون به بالاترین حد خود رسیده است.

نمودار موج بیت کوین هودل

برخی تحلیلگران بر این باورند که نوسانات کم بیت کوین در این دوره آرامش قبل از طوفان است و رشد اقتصادی بیت کوین و قیمت فعلی ممکن است اراده سرمایه گذار (بلند مدت) را به عنوان یک عامل برنده منعکس کند.

تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای صعودی و نزولی بالقوه قیمت بیت کوین

در مورد آن بیشتر بخوانید

  • تحلیل آناچین: ۱۶۰۰۰ دلار احتمالاً پایین ترین قیمت بیت کوین خواهد بود
  • سهام نهنگ بیت کوین در پایین ترین سطح ۲۹ ماهه آیا به پایان مرحله تسلیم رسیده ایم؟
  • آیا ادامه کاهش نقدینگی دلار بر فصل صعودی بیت کوین در ماه اکتبر تأثیر خواهد گذاشت؟
  • آیا شکستن خط مقاومت بلندمدت بیت کوین برای شروع یک روند جدید کافی است؟
  • داده های جدید: سرمایه گذاران کوچک از سقوط بیت کوین به زیر ۱۸۰۰۰ دلار جلوگیری می کنند

منبع

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307391