تجارت ایران و آمریکا در مدت ۵ ماه ۲۱ میلیون دلار است


تجارت ایران و آمریکا در مدت ۵ ماه ۲۱ میلیون دلار است

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۵ ماهه نخست سال جاری به ۲۱.۲ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته است.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اداره آمار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ به ۲۱.۲ میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته است.

بین ژانویه تا می ۲۰۲۱، کالاهایی به ارزش ۱۶.۶ میلیون دلار بین دو کشور مبادله شده است.

بر اساس این گزارش، در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۲، صادرات آمریکا به ایران یک درصد کاهش داشته است. صادرات آمریکا به ایران در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به ارزش ۱۶.۴ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال جاری ۱۶.۳ میلیون دلار کاهش داشته است.

افزایش ۲۸ درصدی تجارت بین دو کشور در ۵ ماهه اول سال ۲۰۲۲ ناشی از افزایش واردات آمریکا از ایران در این مدت بود. واردات کشور از ایران در ۵ ماهه نخست امسال ۲۴ برابر شد و به ۴.۹ میلیون دلار رسید. آمریکا در ۵ ماهه نخست سال گذشته تنها ۰.۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است.

حجم مبادلات تجاری ایران و آمریکا در مقایسه با کل تجارت دو کشور با جهان قابل توجه نیست. ایران در ۵ ماهه سال ۲۰۲۲ در بین مقاصد صادراتی آمریکا رتبه ۱۷۸ و در بین منابع تامین کالاهای وارداتی کشور در رتبه ۱۷۱ قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=304495