تاکید همایش نیدان بر ادغام «آموزش پزشکی» و «مراقبت های سلامت» – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه و اعضای این شورا سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه را بررسی کرد.

در این جلسه سیاست های کلی برنامه هفتم در زمینه تقویت نهادهای خانواده، کاهش نابرابری اقتصادی، تقویت صندوق بازنشستگی، دفاعی، امنیتی و انتظامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضا در پنجمین جلسه این هفته خود بر تقویت نهاد خانواده به عنوان واحد اساسی جامعه اسلامی تاکید کردند. گرفتن از توان و توان زنان، «تجمیع نهاد خانواده به عنوان واحد اساسی جامعه اسلامی، تأکید بر کرامت مادر و برنامه‌ها». کم اهمیت و رعایت الزامات فرهنگی، قانونی و اقتصادی برای ایفای این نقش ها و منافع گرفتن توان و پتانسیل زنان در حل مشکلات و پیشرفت کشور با تاکید بر حفظ کرامت در جامعه و رفع موانع رشد و شکوفایی زنان. در برنامه هفتم تصویب شد.

اعضای مجمع با موضوع فقرزدایی و کاهش نابرابری اجتماعی و ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی، «با کاهش شاخص ضریب جینی سالانه حداقل یک صدم واحد، فقر را ریشه کن و نابرابری اقتصادی را کاهش دهند. از برنامه.” و «استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی و بیمه همگانی بر اساس سیاست های کلی تأمین اجتماعی» را تصویب کرد.

در ادامه موضوع پرداخت نمایندگان مجلس در مورد بدهی دولت به صندوق بازنشستگی بحث و بررسی کردند.پرداخت بدهی دولت به صندوق بازنشستگی تا سال چهارم برنامه، به طوری که در سال پایانی برنامه، صندوق متکی به بودجه ملی نباشد و از هرگونه مسئولیت جدید بدون منابع مناسب و قابل حصول اجتناب کند. و کاهش کسری صندوق بازنشستگی با اصلاحات متریک به ویژه اصلاحات سن بازنشستگی به تصویب رسید.

پس از طرح موضوع ادغام آموزش پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر تصویب شد: «تاکید بر تداوم و یکپارچگی ادغام آموزش پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی در یک ساختار واحد.”

در ادامه با توضیحات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، فرمانده کل قوا نیروی انتظامی، معاونت ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، غیر رئیس سازمان پدافند عامل، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مجمع اعضا با موضوع «تقویت پدافند، پایگاه امنیتی و انتظامی برای ارتقای پیشگیری و کسب علم و فناوری مجاز است وی با تایید نیازهای صنایع دفاعی و امنیتی، بر سیستم ها، تجهیزات اولویت دار و پدافند عامل کشور تاکید کرد و امنیت مرزی پایدار را برقرار کرد و درصد معینی از بودجه عمومی دولت را برای این منظور تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار آیت الله صادق آملی لاریجانی، مادر ایشان، محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت ایشان و خانواده محترمشان را آرزو کردند. تسلی دهنده به عزاداری و طلب مغفرت و برای درگذشتگان علو درجات و برای بازماندگان جسارت و اجر داد.