تاکید «الحلبوسی» و «بارزانی» بر لزوم برگزاری انتخابات زودهنگام – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ناس نیوز، دفتر محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق جزئیاتی از دیدار خمیس الخنجر، رئیس ائتلاف حاکم با رئیس جمهور این کشور را منتشر کرد. حزب دموکرات کردستان عراق، مسعود بارزانی.

در بیانیه دفتر الحلبوسی در خصوص این دیدار آمده است: هر دو طرف وضعیت سیاسی کنونی عراق و تأثیر منفی آن بر این کشور و لزوم اتخاذ زبان گفتگوی سازنده برای حل اختلافات و دستیابی به راه‌حل‌هایی را که به نفع عراقی‌ها باشد، بررسی خواهند کرد. مردم. وی بر پایبندی به قانون اساسی و اقدامات قانونی برای غلبه بر پیامدهای مرحله کنونی تاکید کرد.

بر اساس این بیانیه، هر دو طرف بر اهمیت برگزاری انتخابات زودهنگام پس از پیش بینی تشریفات و الزامات قانونی بر اساس سازوکارهای قانون اساسی تاکید و اعلام کردند که قبل از برگزاری انتخابات زودهنگام، تشکیل دولتی با اقتدار کامل و اطمینان و اطمینان همه وجود دارد. افراد با برنامه مورد توافق همه طرف ها ضروری است. وی همچنین بر ادامه فعالیت مجلس فعلی تا انتخابات زودهنگام تاکید کرد.

بیانیه دفتر الحلبوسی می افزاید: دو طرف همچنین آمادگی خود را برای مشارکت سازنده در همگرایی دیدگاه ها میان همه طرف ها و انجام هر اقدامی که به منافع ملی، صلح اجتماعی و حفظ امنیت و منافع شهروندان کمک کند، اعلام کردند. .

در پایان این بیانیه آمده است: ائتلاف حکومتی و حزب دمکرات کردستان عراق نیز بر گفتگو، هماهنگی مشترک و پذیرش مواضع مشترک در راستای منافع عالی ملی عراق تاکید کردند.