تامین مالی وام های کم بهره از محل صندوق های مسکن


به گزارش تجارت نیوز، وزیر راه و شهرسازی از ایجاد بسته تامین مالی مسکن برای دهک های درآمدی خبر داد و گفت: بخشی از سهم وام دهک های پایین از محل دارایی های صندوق مسکن پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا، «رستم قاسمی» شنبه شب در گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به جلسه شورای عالی مسکن افزود: بخشی از وام دهک های پایین برای خرید مسکن از محل صندوق ملی مسکن پرداخت می شود. .

وزیر راه و شهرسازی افزود: اکنون ۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای اعضای کمیته امداد و بهزیستی داریم که در مصوبه امروز شورای عالی مسکن گنجانده شده است و تا یک سال آینده واحدها بین آنها توزیع می شود. . تصمیم گیری برای سایر دهک های پایین در جلسه آینده اتخاذ خواهد شد.

قاسمی افزود: مقرر شد وزارتخانه ها نیز در قالب نهضت ملی مسکن در اختیار کارکنان خود قرار دهند.

وی با اشاره به برنامه های وزارت راه در راستای راه اندازی نهضت ملی مسکن تاکید کرد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در حال ساخت است و برای یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی زمین اختصاص یافته و برای ساخت این واحدها آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرف مدت کوتاهی با کمک دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف، زمینی به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می یابد.

قاسمی همچنین خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای ساخت برخی واحدهای مسکونی را واگذار کرده و این واحدها در حال ساخت است و استاندار باید پس از استعلام های لازم زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز را در اختیار متقاضیان قرار دهد. .

وی افزود: در هر استانی که به مردم زمین واگذار می شود باید ظرف یک سال و نیم خانه ای ساخته شود و وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد از روش «ساخت تدریجی» استفاده کند. ، «گروه سازی» و «ساخت و ساز استانداری» برای تسریع روند ساخت و ساز در کشور.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بر اساس توافق با بنیاد مسکن ۶۰۰ هزار واحد مسکونی از طریق این سازمان بین مردم توزیع می شود.