تامین اجتماعی ضروری ترین مسئله جامعه است/ دشمنان از ایران پیشرفته می ترسند


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت الله علی خاتمی در خطبه نماز جمعه این هفته زنجان به روایت امام جعفر صادق (ع) درباره تورم اشاره کرد. مواد غذایی وی گفت: گرانی و گران فروشی باعث ایجاد بداخلاقی در جامعه می شود و از نظر روانی بر بدخلقی تاثیر می گذارد.

انجام خواهد داد اما یک فقیه از استان زنجان با اشاره به اینکه آبرو، حیثیت، حقوق، کرامت و آبرو در سایه امانت و رعایت حقوق فهمیده می شود، افزود: نقطه مقابل امانت خیانت است که قبیح است.بیشترین این یک بعد اخلاقی است.

وی با اشاره به آسیب های روحی، افسردگی و آزار مردم جامعه به دلیل گرانی، تصریح کرد: خداوند در سوره هود فرموده است پس از ایمان به خدا از گران فروشی بپرهیزید.

آیت الله خاتمی به امنیت اجتماعی جامعه توجه کرد و گفت: امنیت اجتماعی ضروری استبیشترین در سایه آرامش و امنیت مردم به شکوفایی اقتصادی می رسند و این جامعه در مسیر توسعه قرار می گیرد، این مشکل جامعه است.

اشاره به ۲۲ امام جمعه زنجان اکتبرضمن آگاهی بخشی نسبت به روز ملی استاندارد و این نماد ملی گفت: نماد استاندارد به ما اطمینان و آرامش خاطر در مصرف کالاها به ویژه مواد غذایی را می دهد.

وی ضمن آرزوی فرا رسیدن روز تربیت بدنی به سخنان مقام معظم رهبری دانشگاه افسری توجه کرد و تاکید کرد: نگذارید ورزش پلی برای ورود فرهنگ غرب شود.

آیت الله خاتمی بر ورزش برای حفظ سلامت روحی و روانی تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند: اینکه ورزشکاران ما با فرستاده رژیم صهیونیستی رقابت نمی کنند، خود یک پیروزی است.

امام جمعه زنجان با اشاره به تجمع بانوان زنجانی برای دفاع از آرمان های حجاب و انقلاب گفت: بصیرت بانوان برای دفاع از آرمان های انقلاب و شگردهای دشمن را همواره شاهد بوده ایم حتی در گذشته زنان زنجانی در گذشته نشان دادند که حامی خون شهدا و انقلاب هستند زنان در مقابل طاغوت اول شدند راهپیمایی برگزار شد.

وی به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر دشمنی آمریکا و اسرائیل با اسلام اشاره کرد و افزود: امام فرمودند دشمنی آمریکا با ما به خاطر حمله به اسلام و وحدت مسلمین است.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه دشمنان از ایران پیشرفته می ترسند، افزود: اگر بخواهند بر ایران مسلط شوند، نمی توانیم مانند عربستان باشیم. چون واضح است که آمریکا با ما همدردی نمی کند، با این همه محدودیت و دارو ندادن و غیره هم به آمریکا اعتماد نخواهد شد.

امام جمعه زنجان اخلاق، انسانیت و اسلام را پاسخگوی نیازهای مبرم جامعه دانست و تاکید کرد: دست در دست هم پشت سر امام مسلمین برای بنای ایران آباد تلاش می کنیم.

در پایان پیام/۷۳۰۰۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید