تاسیسات نفتی عربستان و امارات را هدف قرار می دهیم – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از المیادین، «محمد البخیتییکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگویی از مطالبات عادلانه و عادلانه مردم یمن خبر داد.

این عضو انصارالله همچنین هشدار داده است که در صورت برآورده نشدن خواسته های مردم یمن، ارتش حق حمله به عمق مرزهای عربستان و امارات را خواهد داشت.

البخیتی وی در این زمینه گفت: این توانایی و جرات ما این توانایی را داریم که در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایمان، مراکز نفتی عربستان و امارات را هدف قرار دهیم.

از ۲ آوریل ۲۰۲۲، آتش بس انسانی و نظامی در یمن با میانجیگری سازمان ملل بین طرف های درگیر در جنگ یمن برقرار شد.

غاز گراندبرگ نماینده سازمان ملل در امور یمن از زمان برقراری آتش بس تاکنون چندین بار به یمن سفر کرده است. سنا و مسقط او در کنار دیدار با هر دو طرف بحران یمن، خواستار تمدید آتش بس بود.

تلاش های آنها در ماه های اخیر دو بار موفقیت آمیز بوده و منجر به آتش بس دو ماهه شده است آه تو که از ماه آوریل آغاز شد، تا شش ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

در آخرین دور این مذاکرات، آتش بس که روز یکشنبه دوم اکتبر (۱۰ مهر) به پایان رسید، قرار بود یک بار دیگر برای مدت دو ماه تمدید شود، اما به دلیل عدم توافق دو طرف، آتش بس تا الان تمدید نمیشه

در مورد عدم تمدید این آتش بس، هانس گراندبرگ نماینده سازمان ملل اعلام کرده است که تلاش ها برای تمدید آتش بس در روزهای آینده در روزهای آینده ادامه خواهد یافت تا توافق برای کاهش تنش در یمن ادامه یابد.

جنبش انصارالله در ماه های اخیر خواستار اتخاذ تدابیر جدی برای رفع تحریم ها علیه یمن و همچنین رفع محاصره همه جانبه این کشور از طریق زمین، دریا و هوا شده است. اما مهمانی در این بین بین المللی و در کنار آنها، ائتلاف سعودی بدون توجه به درد و رنج ۳۰ میلیون یمنی، عمدا از اقدام عملی در این زمینه خودداری کرده است.

مکان ها سنا از آغاز آتش بس، وی تاکید کرد که خواهان توافقی در مورد آتش بس است که تحریم های وحشیانه علیه یمن را لغو کند و همچنین به محاصره همه جانبه زمینی، دریایی و هوایی این کشور پایان دهد. هشدارهایی که در نهایت از سوی طرف مقابل جدی گرفته نشد و عدم تمدید آتش بس در روزهای اخیر، منطقه را بار دیگر در معرض خطر جنگ همه جانبه قرار داده است.