تابستان باستان – عادات غذایی

سومری ها اولین فرهنگی بودند که شکار و جمع آوری غذا را ترک کردند و به کشاورزی پرداختند. مانند بسیاری از اختراعات دیگری که فرهنگ سومری به جهانیان ارائه کرد، آنها نیز به کشاورزی و غذا کمک کردند. غذای سومری عمدتاً از جو تشکیل شده بود.

مواد اولیه بیشتر غذای سومری ها جو، کیک جو و خمیر جو بود که همراه با تمام وعده های غذایی اصلی بود. گندم و ارزن از دیگر مواد خام مورد استفاده در غذای سومریان بودند. کشت سبزیجات و میوه های مولد، نخود، عدس، لوبیا، پیاز، سیر، تره، خیار، خردل و کاهوی سبز تازه بخشی از غذاهای اولیه سومریان بود. سومری ها اولین فرهنگی بودند که ساکن شدند و سبک زندگی عشایری قبلی را ترک کردند. با اسکان آنها شروع به اهلی کردن حیوانات برای غذا و کار کردند. شیر بز، گوشت، تخم مرغ و خوک. پرندگان وحشی، آهو و آهو نیز بخشی جدایی ناپذیر از غذای سومریان بود.

غذای روزانه سومری ها احتمالاً نان جو با پیاز و لوبیا بود که با آبجو جو شسته شده بود. ماهی‌هایی که در رودخانه‌های بین‌النهرین جاری می‌شد منبع اصلی غذا بود. بیش از پنجاه نوع مختلف ماهی در متون اولیه به قبل از ۲۳۰۰ سال قبل از میلاد ذکر شده است و فروشندگان ماهی سرخ شده یک تجارت پر رونق در اور بودند. غرفه های مواد غذایی نیز پیاز، خیار، بز تازه، بره و خوک می فروشند. گوشت در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کم جمعیت رایج بود زیرا در گرما خراب می شد. گاوها فقط زمانی برای مصرف ذبح می شدند که نزدیک به پایان عمر کاری خود بودند.

اطلاعات مربوط به غذاهای سومری را می توان از باستان شناسی و اسناد نوشته شده بر روی الواح به خط میخی جمع آوری کرد. این منابع همچنین به اهمیت کیک جو و گندم به عنوان غذای اصلی همراه با سوپ غلات، حبوبات، پیاز، تره فرنگی، سیر و هندوانه اشاره کردند. علاوه بر سبزیجات کشت شده، غذاهای سومری شامل میوه ها نیز بود. اینها سیب و انجیر و انگور بودند. گیاهان مختلف آشپزی، عسل، پنیر، کره و روغن های گیاهی نیز در سوابق غذایی سومریان بعدی ذکر شده است. سومری‌ها آبجو و گاه شراب زیاد می‌نوشیدند. حفظ مواد مغذی از طریق نمک زدن گوشت و حفظ میوه در عسل نیز توسعه یافت. میوه های مختلف دیگر از جمله سیب برای نگهداری خشک می شد و علت تخمیر آن نیز در متون اکدی ذکر شده است.

برنج و ذرت در بین النهرین باستان ناشناخته بودند و بنابراین جو و آرد آن غذای اصلی سومریان بود. نان آنها درشت، مسطح و بدون خمیر بود، اگرچه نوع گران قیمت آن با آرد خوب تهیه می شد. تکه هایی از این نان در مقبره ملکه پوابی اور پیدا شد و برای رزق و روزی او در آخرت در آنجا رها شد. نان با کره، شیر، پنیر، دانه های کنجد، و حتی میوه ها و آب آنها تقویت شد. سوابق بعدی تولید ترافل را نیز نشان می دهد. با ظهور کانال های آبیاری، مزارع میوه و سبزیجات برگ دار با میوه هایی مانند تمشک، گلابی، آلو، گیلاس و انار به وفور یافت می شود. خرما مهمترین محصول غذایی در جنوب بین النهرین بود. بزها، گاوها و میش ها برای به دست آوردن شیر اهلی شدند. غاز، اردک برای تخم مرغ و حدود ۵۰ نوع ماهی از غذاهای اصلی سومریان بودند. گوشت را بریان، آب پز، کبابی یا کبابی می‌کردند و با خشک کردن، دود کردن یا نمک زدن نگهداری می‌شدند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر