بی اشتهایی: به سختی می توان از اختلال خوردن رنج برد

ما اغلب تعجب می کنیم که چگونه ذهن با فردی مبتلا به اختلال خوردن کار می کند. به همان اندازه که فرد مبتلا به بی اشتهایی لاغر شده است، غذا نخوردن برای او باید آسان باشد. وگرنه چطور می تونی اینقدر لاغر بشی و باز هم اینقدر کم بخوری؟ ما هرگز نمی توانیم این کار را انجام دهیم. بسیار سخت خواهد بود.

اختلال خوردن در کتاب راهنمای روانپزشکی به عنوان یک اختلال اسکیزوافکتیو گنجانده نشده است، اما احتمالاً وجود دارد. در فرهنگ لغت به معنای فصل است “بریدن خود” یا “برای جدا کردن.”

تداومی از تجربه تفکیک وجود دارد. همه ما تا حدی آن را تجربه می کنیم. هنگامی که در حال رانندگی هستید و “واگرا” می شوید و بخشی از سفر را به یاد نمی آورید که چگونه به مقصد خود رسیده اید. این یک شکل بسیار خفیف از تجزیه است.

شکل شدید تفکیک زمانی است که فردی از چیزی که قبلاً به عنوان “اختلال شخصیت چندگانه” شناخته می شد، رنج می برد. این بدان معناست که آنها تا حد شخصیت یا هویت های متعدد از خود جدا شده اند.

فرد برای مدیریت درد شدید خود را جدا می کند. هر هویتی جنبه متفاوتی از درد و آسیب را به همراه دارد، بنابراین لازم نیست هر شخصیتی این احساس را داشته باشد.

توانایی افراد بی اشتها برای جدا کردن خود از گرسنگی بخشی از توانایی آنها برای محدود کردن کالری دریافتی است. او خواهد گفت که گرسنه نیست یا “احساس گرسنگی نکن”. این واقعا درست نیست، او گرسنه می شود.

مشکل این است که او در نادیده گرفتن نشانه های گرسنگی و جدا شدن از نیازهای بدنش چنان ماهر شده است که ممکن است فراموش کند گرسنگی چه احساسی دارد. برقراری ارتباط مجدد با بدن او دشوار است و زمان می برد. اگرچه یک فرد بی اشتها که بخواهد به نظر برسد که در حال گرسنگی است برایش سخت نیست، اما واقعیت این است. بسیار دشوار است

برخی از رفتارهایی که ممکن است در تلاش های او برای جلوگیری از گرسنگی مشاهده کنید:

۱) مکیدن استرت، تیک و سایر محصولات نعناع

۲) مقدار زیادی نوشابه رژیمی بنوشید تا زمانی که احساس سیری کنید

۳) آدامس جویدن

۴) از جاهایی که می توانید غذا بخورید خودداری کنید (با دوستان، مهمانی ها، رستوران ها)

این اطلاعاتی است که باید هنگام تلاش برای کمک به بهبودی فرزندتان بدانید. وقتی این رفتارها را می بینید، لزوماً مجبور نیستید با آنها مقابله کنید. فقط بدانید که به احتمال زیاد این اتفاق می افتد. او گرسنه است. او فقط آن را نمی پذیرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر