بیمه درمانی اضافی را ارزان بخرید!


موسسه تامین اجتماعی با هدف ارائه خدمات حمایتی و رفاهی به کارکنان کشور تاسیس شد. وظیفه این سازمان تحت پوشش قرار دادن کارگران و کارکنان شاغل در شرکت ها و کارگاه های مختلف می باشد. کلیه افرادی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در کارگاه مشغول به کار هستند مشمول حقوق و مزایای بیمه تامین اجتماعی می باشند.

بودجه این سازمان از طریق شرکت های بهره بردار داده می شود. به این ترتیب کارفرمایان حدود ۳۰ درصد از حقوق و مزایای کارگران را به عنوان حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی واریز خواهند کرد. خطرات خاصی مشمول این بیمه نمی شود که با خرید بیمه اضافی قابل پوشش است. در ادامه این متن به توضیح خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی می پردازیم. تا انتهای متن با ما همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یک بیمه نامه اجباری است که همه کارفرمایان باید برای کارکنان خود در نظر بگیرند. بدین ترتیب هر فرد با ایجاد کارگاه و گرفتن کد کارگاه مورد حمایت این بیمه نامه قرار می گیرد. هنگامی که در یک شرکت کار می کنید، باید بیمه تامین اجتماعی داشته باشید. اما گاهی اوقات هزینه درمان از خود بیماری دردسرسازتر است. اکثر ما در روزهای سخت و تاریک ویروس کرونا چنین شرایطی را تجربه کرده ایم. شاید در ایام سلامت و تندرستی فکر کنیم خرید بیمه هزینه ای غیر ضروری و اضافه است. سلامتی دائمی نیست و حتی اگر به روزی فکر کنیم که بیماری ما را فرا خواهد گرفت. فکر و بینش یکی است. راهکارهای شرکت های بیمه بیمه پایه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی درمان می باشد. سازمان تامین اجتماعی از این بیمه به کارکنان کارخانه ها، ادارات و سایر افراد حمایت می کند. این سازمان تضمین می کند که ضمن پرداخت حق بیمه، از خدمات این بیمه به همراه مستمری بازنشستگی برخوردار شوید. همچنین می توانید از خدمات درمانی این بیمه بهره مند شوید. این بیمه یکی از انواع بیمه های درمانی است که اکثر افراد را تحت پوشش قرار می دهد.

همچنین بیمه اجتماعی طرح های مختلفی دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید از خدمات مختلف استفاده کنید و در هیچ سازمان و سازمانی مشغول به کار نیستید، می توانید با پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی از خدمات بیمه جایگزین این سازمان استفاده کنید.

همه افرادی که از بیمه اجتماعی استفاده می کنند به دنبال امنیت شغلی در آینده هستند. همچنین برای حفظ وضعیت مالی از پوشش این بیمه نامه بهره مند خواهند شد. با استفاده از مراقبت های پزشکی، بازنشستگی و سایر پوشش ها می توانید آینده ای بدون نگرانی داشته باشید. همچنین این بیمه یکی از ارزان ترین بیمه های اجباری است.

مزایای بیمه تامین اجتماعی چیست؟

در بیمه تامین اجتماعی با پرداخت حق بیمه می توانید از مزایای مختلفی برخوردار شوید و شامل خدمات مختلفی از جمله:

 • دریافت مستمری و مستمری
 • استفاده از پوشش بیمه ای برای دوره های از کارافتادگی
 • مزایای مراقبت های پزشکی و هزینه ها
 • پرداخت هزینه های کفن و دفن بیمه شده
 • استفاده از بیمه بیکاری
 • دریافت مستمری از کارافتادگی
 • بازنشستگی
 • مراقبت های بهداشتی
 • تصادف
 • مرض
 • دریافت غرامت دستمزد بیماری
 • کمک هزینه بارداری
 • کمک هزینه ازدواج بگیرید
 • خرج های حسی و مصنوعی
 • پرداخت هزینه سمعک، عینک طبی و ویلچر

سایر مزایایی که به طور مستمر و با شرایط کارفرما پرداخت نمی شود عبارتند از:

 • اضافه کاری، پاداش کار و پرداخت عیدی
 • قیمت لباس
 • پاداش پایان سال
 • بهره وری
 • ضرر تخلیه
 • ماموریت و انتشار خدمات

انواع بیمه تامین اجتماعی

به طور کلی دو نوع بیمه تامین اجتماعی داریم که برای رفاه حال بیمه شدگان است.

بیمه اجباری:

بیمه تامین اجتماعی برای تمامی افراد سازمان ها و شرکت ها اجباری است و کارفرما با پرداخت حق بیمه به سازمان کلیه کارکنان خود را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه خوداشتغالی:

بیمه های خوداشتغالی به دو نوع بیمه جایگزین و بیمه های خوداشتغالی تقسیم می شوند. یعنی برای افرادی که هیچ پوشش بیمه ای ندارند از بیمه خوداشتغالی استفاده می شود. همچنین این بیمه نامه یکی از بیمه نامه های اختیاری است که بیمه شده کارگر و کارفرما خواهد بود. بدیهی است استفاده از بیمه نامه زمانی قابل اجرا است که بیمه شده تحت پوشش هیچ گونه بیمه تامین اجتماعی نباشد.

بیمه تکمیلی چیست؟

همانطور که می دانید تامین اجتماعی و خدمات درمانی جزء بیمه نامه های درمانی هستند و می توانید برای آنها بیمه تکمیلی دریافت کنید. سازمان تامین اجتماعی علاوه بر صدور دستورالعمل های درمانی، شرایطی را برای دریافت خدمات درمانی تکمیلی از شرکت های بیمه ایجاد می کند. بنابراین برای خرید بیمه درمان تکمیلی باید بیمه پایه داشته باشید تا از خدمات این بیمه نامه بهره مند شوید. بنابراین بیمه شده برای قرار گرفتن در بیمه تکمیلی درمان باید دارای یکی از بیمه های پایه مانند: بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح یا بیمه تامین اجتماعی باشد. بیمه تکمیلی که به آن بیمه درمان تکمیلی و بیمه درمان تکمیلی نیز گفته می شود یکی از انواع بیمه برای پوشش هزینه های بالای بیمه درمانی و درمان بیماری ها می باشد. بخش زیادی از هزینه های درمان در زمان بیماری یا حتی پس از آن را می توان به بیمه تکمیلی سپرد!

خرید بیمه اضافی

برای اینکه بتوانید بخش زیادی از هزینه های درمان را به بیمه تکمیلی منتقل کنید، ابتدا باید بیمه پایه داشته باشید. سپس بیمه اضافی دریافت کنید. شما می توانید هر ساله با پرداخت مبلغ حق بیمه از پوشش بیمه درمانی تکمیلی بهره مند شوید. در واقع می توان گفت خرید بیمه تکمیلی یک آینده نگری هوشمندانه برای روزهای بیماری در روزهای سالم است! به عبارت دیگر، این اثر تجربه عملی ضرب المثل معروف «پیشگیری بهتر از درمان» را تداعی می کند.

البته طرح های خاصی که توسط برخی شرکت های بیمه ارائه می شود شرایطی را ایجاد کرده است که نیازی به بیمه پایه نیست.

انواع بیمه های تکمیلی درمان

ارائه بیمه تکمیلی دارای مزایا و پوشش های مختلفی است که با خرید این بیمه نامه اختیاری می توان از آن بهره مند شد. انواع بیمه درمان تکمیلی عبارتند از:

 • بیمه درمان تکمیلی گروهی: برای سازمان ها و شرکت هایی که شرایط حد نصاب جمعیت را دارند طراحی شده است.
 • بیمه تکمیلی درمان انفرادی: این بیمه نامه را می توان به صورت تکی با پوشش بیشتری خریداری کرد. بیمه تکمیلی شخصی برای این دسته از افراد طراحی شده است تا نگران هزینه درمان نباشند. این بیمه برای فرد یا خانواده ای است که بیمه پایه ندارند و نیازی به پشتیبانی شرکت ندارند. شرایط بیمه تکمیلی انفرادی برای گروه های سنی مختلف متفاوت است و حق بیمه و سطوح پوشش نیز ممکن است متفاوت باشد. برای یک خرید خوب باید تمام طرح های شرکت های مختلف بیمه را مطالعه کرد و سپس تصمیم به خرید بهترین آن گرفت.
 • بیمه درمان تکمیلی خانواده: با پرداخت بیمه پایه در کارگاه های مختلف می توانید این بیمه نامه را برای خانواده نیز خریداری کنید.

تفاوت بیمه درمان خانواده با بیمه درمان تکمیلی گروهی در این است که حق بیمه پرداختی برای بیمه تکمیلی خانواده بیشتر و پوشش بیمه ای کمتر است اما در مورد بیمه تکمیلی درمان انفرادی شرکت بیمه پوشش کامل بیمه ای را ارائه می کند. حتی در برخی از شرکت های بیمه مانند بیمه تکمیلی اشخاص ساممن نیازی به داشتن بیمه پایه نیست، به این معنی که گاهی اوقات در صورت عدم وجود حق بیمه اجتماعی، امکان داشتن بیمه تکمیلی شخصی وجود دارد.

همچنین برخی افراد احساس می کنند که در صورت یکسان بودن پوشش بیمه تکمیلی درمان خانواده، امکان استفاده همه اعضای خانواده از پوشش بیمه مکمل درمانی خانواده با پرداخت حق بیمه از طریق والدین وجود دارد. بیمه تکمیلی شخصی، اما مستلزم پرداخت حق بیمه است. به تعداد اعضای خانواده و بیمه نامه به نام والدین صادر می شود که شامل نام اعضای تحت تکفل می باشد. اگر خانواده ای بخواهد برای هر یک از اعضای خود طرح جداگانه خریداری کند، باید برای هر فرد بیمه تکمیلی انفرادی خریداری کند.

چرا بیمه تکمیلی بخریم؟

دلیل اینکه می گوییم بیمه تکمیلی درمان بگیرید این است که بیمه پایه هزینه های محدودی برای درمان بیماری ها را پوشش می دهد و بهتر است با توجه به تغییر سبک زندگی و آلودگی هوا، آزمایشات سلامت ماهانه یا مختلف انجام شود. به صورت سالانه. انجام شده بهتر است در صورت پوشش بیمه تکمیلی این چک ها را بدون دغدغه مالی انجام دهید تا هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش یابد. بیمه درمان تکمیلی شاخه ای از بیمه افراد است که خطرات مربوط به سلامتی و بیماری های انسانی، داروها و جراحی و هزینه خدمات درمانی را که بیمه تامین اجتماعی مسئولیتی در قبال آنها ندارد، پوشش می دهد. بیمه تکمیلی پزشکی می توانید از لینک زیر در Insurance.com هزینه های ناشی از بیماری ها و جراحی ها را کاهش دهید:
https://bimeh.com/health

پوشش بیمه تکمیلی

در بیمه تکمیلی پوشش با توجه به میزان مسئولیت شرکت بیمه و میزان حق بیمه پرداختی شرکت بیمه تعیین می شود. اگر می خواهید بهترین پوشش و شرایط بیمه ای را برای این بیمه نامه در نظر بگیرید کافیست به سایت خرید آنلاین بیمه دات کام مراجعه کنید و در قسمت منوی محصولات بیمه نامه مورد نظر خود را مقایسه و خریداری کنید. برای صدور بیمه نامه فقط چند کلیک لازم است. پوشش هایی که می توان در بیمه درمان تکمیلی خریداری کرد عبارتند از:

 • هزینه ناباروری و درمان ناباروری
 • هزینه آمبولانس شهری و بین شهری
 • جبران هزینه جراحی انکساری چشم
 • پرداخت هزینه عینک و سمعک
 • پرداخت هزینه های دندانپزشکی تا سقف تعهدات
 • برای غرامت و هزینه دارو و خدمات اورژانس غیر بیمارستانی
 • جبران و بازپرداخت هزینه های پاراکلینیکی مانند: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و تراکم سنجی، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس با اسپیرومتری و PFT، نوار عضلانی EMG، نوار عصبی NCV، نوار مغزی نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، مانیتورینگ قلب هولتر و آنژیوگرافی چشم
 • بازپرداخت اقدامات سرپایی مانند: شکستگی و رگ به رگ شدن، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، برداشتن لیپوم، بیوپسی، درناژ کیست و لیزر درمانی.
 • بازپرداخت خدمات آزمایشگاهی تست های تشخیصی پزشکی، پاتولوژی یا پاتولوژی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی (به جز چکاپ)

نکته مهم این است که شرکت های بیمه طرح های متنوعی از بیمه تکمیلی را ارائه می دهند که طبق شرایط و ضوابط شرکت بیمه قابل خریداری است. چه چیزی ترجیح شما را برای خرید پوشش، میزان حق بیمه و سقف مسئولیت شرکت بیمه تعیین می کند. همچنین توجه داشته باشید داشتن بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی یکی از شرایط خرید بیمه نامه خواهد بود.

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305025