بیش از ۱۰۰۰ خودروی خارجی در حراج مهر دولتی


بیش از ۱۰۰۰ خودروی خارجی در حراج مهر دولتی

بر اساس اعلام وزیر دارایی، بیش از ۱۰۰۰ خودروی خارجی که سه سال است به دلیل مشکلات قضایی در گمرک مانده اند، از طریق مزایده موسسه دارایی واگذار می شود.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، احسان خاندوجی وزیر اقتصاد چندی پیش در بازدید از دارایی های تملک استانداری خوزستان اعلام کرد: نتیجه پرونده یک هزار و ۶۲۲ خودرو با همکاری قوه قضائیه صادر شد. حراج رسمی در قالب ۱۶۲۲ لات برای عموم آزاد است. امیدوارم تا پایان مهرماه این کار نهایی شود و شاهد راهکارهای تحول آفرین تری در زمینه تملک ملک در کشور باشیم.

لازم به ذکر است پس از تهیه این مزایده سازمان املاک منتظر درآمدهای جدید خواهد بود. از طرفی متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع از لیست اقلام و شرایط و همچنین مشاهده اقلام مزایده و ارائه پیشنهادات به سایت حراج الکترونیکی euc.setadiran.ir مراجعه نمایند. بسته های پیشنهادی مربوط به این مزایده بازگشایی و در همان روز برندگان مزایده اعلام خواهند شد.

سازمان گمرک، جمع آوری و فروش اموال جمهوری اسلامی ایران،

به گزارش تسنیم، این خودروها باید از طریق سامانه حراج الکترونیکی دارایی های منقول به فروش برسد. یک سازمان دارایی عمدتاً از سه روش مختلف برای فروش دارایی های منقول و غیرمنقول به دست آمده استفاده می کند. حراج حضوری، حراج الکترونیکی و حراج الکترونیکی.

در حالی که حراج الکترونیکی اموال منقول و غیرمنقول هر ماه انجام می شود، آمار جداگانه ای از ارقام فروش به این شکل در سایت سازمان تملک اموال وجود ندارد. در طول شیوع کرونا، حراج های حضوری عملا متوقف شد و فروش این سازمان در آن زمان به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

بررسی جزئیات فروش از طریق مزایده حضوری نشان می دهد که حجم فروش نقطه به نقطه از این طریق نسبت به سال قبل ۴۰ درصد کاهش داشته است. نکته سوم این است که پس از تملک و فروش سازمان دارایی های تملک شده، وزیر امور اقتصادی و دارایی در سال گذشته از سامانه مزایده سازمان دارایی های تملک شده رونمایی کرد، این سازمان اولین مزایده الکترونیکی خود را خواهد داشت. ۱۴۰۰ در دی ماه انجام می شود، اما فقط حراج الکترونیکی انجام شده در دوره مزایده مشابه مزایده سال قبل بوده است، یعنی در ۹ ماه گذشته هیچ گونه حراج الکترونیکی انجام نشده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=306281