بیانیه شورای اداری یزد در خصوص مسائل قضایی ۶ شهرستان استان یزد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا صباغیان عصر پنجشنبه با حضور رئیس قوه قضائیه در شورای اداری استان گفت: اقدام دستگاه قضایی در زمینه مبارزه با فساد و توجه به حقوق عامه است. و تمرکز بر لغو حبس و جایگزینی احکام غیر حبس قابل ستایش است.

وی افزود: از سوی دیگر لازم است افکار عمومی در مورد مسائل مهم مالی اطلاع رسانی و شفاف سازی شود تا مردم از این امور مطلع شوند و احساس نکنند که درگیر طرحی برای حذف این افراد از زندان هستند.

صباغیان پیشنهاد داد مسئولان دستگاه قضایی هر شهرستان با بزرگان هر شهرستان تعامل داشته باشند تا بسیاری از مسائل با بزرگان حل شود و پرونده جدیدی به دستگاه قضایی وارد نشود.

وی به یکی از خلاءهای قانونی مربوط به سرقت زیر ۳۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: این سرقت نیازمند دادستان خصوصی است بنابراین شاهد ناامنی در جامعه و مردم هستیم و قوه قضائیه و نیروی انتظامی نیز از خود راضی هستند. با این رویه خیر و باید بررسی شود.

نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاد، خاتم و مروست در شورای اسلامی به مشکلات حوزه انتخابیه خود و از جمله مشکل زندان باز ابرکوه در منطقه فراغه و بلاتکلیفی پتروشیمی ابرکوه اشاره کرد. با سهام مردم بکارید و سفر اعلیحضرت را تایید کنید رهبری به استان یزد توجه کردند.

وی در خصوص مشکلات شهرستان مروست به قنات آستانه اشاره کرد که به دلیل آن مردم این شهرستان نمی توانند سند مالکیت زمین های خود را دریافت کنند، با تخصیص آب این مشکل حل می شود.

وی در خصوص شهرستان خاتم نیز به مبارزات بهاری مرتع داران در این شهرک اشاره کرد و خواستار رفع این مشکلات از راه های قانونی شد چرا که پیگیری ها تاکنون به نتیجه نرسیده است.

نماینده مردم مهریز در شورای اسلامی با تاکید بر لزوم جابجایی پاسگاه شهید مدنی به عنوان قطب قاچاق مواد مخدر و انسان در این شهرستان، افزود: زمین برای جابه جایی در نظر گرفته شده است و امید است با تخصیص مناسب وام، این جابجایی هر چه باشد امکان پذیر خواهد بود.” باید برای برقراری امنیت در شهر انجام شود.

وی به مشکلات شهرک بهاد در صدور مجوز معدن همیجان در بهترین پهنه آب و هوایی شهرک با چشمه های آب در منطقه اشاره کرد و افزود: امیدواریم شاهد احقاق حق مردم معدن در استان باشیم. شهرهایی که مالیات مواد معدنی را جمع آوری می کنند.