به ۴۳۱۳ متقاضی پروانه اشتغال خانگی در بخش کشاورزی داده شد


حسین برزگر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: کشاورز برای تولید و ساخت و ساز خوب نیاز به مجوز دارد و پروانه تولید محصولات کشاورزی در سه نوع صادر می شود که شامل مجوزهای کسب اتاق اصناف کشاورزی، مجوز برای واحدهای تولیدی می شود. . و مشاغل خانگی

رئیس انجمن جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۴ هزار و ۳۱۳ پروانه مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی، ۱۷ جواز تاسیس و ۹ پروانه بهره برداری در حوزه گلخانه و دام و طیور صادر شده است. و شیلات ۱۲۵۰ جواز تاسیس و ۲۰۰۰ پروانه بهره برداری صادر شده که نشان می دهد حدود ۵۰ درصد جواز تاسیس عملیاتی شده است.

وی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰ هزار درخواست مجوز دریافت کرده ایم و محدودیتی برای صدور پروانه کسب در بخش کشاورزی وجود ندارد. رعایت این موارد توسط متخصصان در سیستم “پنجره” بررسی می شود. .

برزگر گفت: واحدهایی که جواز تاسیس دارند در قالب ادارات مختلف برای دریافت تسهیلات به بانک ارائه می شوند و در سال گذشته ۴۳۰ میلیارد تومان جذب کردند که ۹۵۵۰ میلیارد تومان آن در حوزه مشاغل خانگی و ۲۳۰ میلیارد تومان بوده است. کارت و سرمایه در گردش در قالب کشاورزان دامدار توزیع شد.

وی در پایان گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار و ۷۴۱ طرح از تسهیلات در حوزه منابع تکلیفی تسهیلات دریافت کرده اند.

انتهای پیام/۶۸۰۳۶
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید