به عادت ورزش کردن مغز خود را شستشو دهید

ترفند برنامه ریزی یک عادت، تقویت (پاداش دادن) یک فعالیت خوب است، نه پاداش یا تنبیه فعالیت بد (خوردن غذای ناسالم). در نهایت ذهن شروع به پیوند دادن پیامدها با اعمال می کند. در این صورت، شما تمرین را انجام دهید، پاداش می گیرید.

به اندازه کافی ساده، درست است؟ اما اتفاقی که می افتد این است: مردم تصمیم خواهند گرفت که قبل از تمرین پاداش را بگیرند. بنابراین، پس از چندین نوشیدنی یا ساعت‌ها تلویزیون، آنها انگیزه‌ای را که برای شروع کار داشتند از دست داده‌اند. سگ های زیادی بعد از دریافت جایزه ترفندی انجام نمی دهند. افراد زیادی بعد از دریافت حقوق کار نخواهند کرد.

قانون شرطی سازی رفتار شماره ۱: پاداش بعد از فعالیت می آید.

بنابراین، در صورت انجام مثلاً ۲۰ کرانچ یا استفاده از ماشین چمن زنی برای بریدن چمن پشتی، پس از کرانچ ها به خود پاداش می دهید. به عنوان مثال، پس از ۲۰ کرانچ، یک لیوان آب یا خواندن روزنامه را توصیه می کنم. (بریدن چمن پشتی با ماشین چمن زنی حداقل چند لیوان لیموناد به دست می آورد.) در تجربه من، پاداش باید کمتر از رضایت کامل باشد.

پاداش نباید بیش از حد طاقت فرسا باشد. نه یک ساعت تلویزیون، یک جعبه آبجو یا نیمی از یک کیک پنیر. این ذهن شما را برای شکست آماده می کند. درست مانند یک حیوان خانگی، کودک، نوجوان یا کارگر خراب، ذهن شما تمایل دارد قبل از انجام کوچکترین ابتکار، منتظر پاداش بزرگ باشد.

در حال حاضر، شنیدن این گاهی اوقات مردم را آزرده خاطر می کند، زیرا آنها فکر می کنند که خیلی منصفانه نیست. این من را به یاد فردی رژیمی می اندازد که چهارشنبه ها غذای آشغال می خورد، زیرا «خیلی منظم بود» و دوشنبه و سه شنبه از باشگاه دیدن می کرد. این پاداش اشتباه و مقدار اشتباه است.

حتی اعطای جوایز بزرگ برای تلاش‌های بزرگ، عقب‌نشینی دارد. مانند آن خانم اصرار دارد که ۲۰-۳۰ پوند از دست بدهد و سپس با یک سفر به مکزیک یا یک لباس لیز کلربورن به خود پاداش دهد. هر روز مانند کار بدون دستمزد است. به نظر می رسد پایان کیلومترها دورتر است. در ذهن افراد لاغر، رژیم غذایی و ورزش مانند داروی تلخ هر روز به نظر می رسد. و هر روز یک جلسه شکنجه کوچک است.

خوشبختانه راه های ساده تری برای حل این هدف وجود دارد. برای شروع، باید به استراتژی پاداش های کوچک برگردید. در این مورد از کاهش وزن، این رژیم گیرنده، می تواند برای هر روزی که به رژیم وفادار بوده، علامتی در تقویم بگذارد. بهتر از این، برای هر وعده غذایی که او به رژیم غذایی خود وفادار بود، آن را علامت بزنید. شانس موفقیت با چندین جایزه کوچکتر از چند پاداش بزرگ بیشتر است.

علامت های چک به یک پاداش ساده تبدیل می شوند. در نهایت تعداد مشخصی از علامت‌ها، مثلاً ۱۰۰ علامت، می‌تواند به معنای یک سفر تعطیلات یا آن لباس شیک باشد. برای ساده تر کردن آن، هر ۱۰ علامت چک می تواند به معنای یک فیلم یا بازدید از یک فروشگاه باشد. ۲۵ علامت چک می تواند به معنای بازدید از یک رستوران خوب باشد. جوایز حتی می‌تواند کاری باشد که معمولاً انجام می‌دهید، مانند قدم زدن در کتابفروشی‌ها. به این ترتیب، کمی فشار بیشتر روی شما برای اجرا وجود دارد.

یکی از این موارد است: تا زمانی که ۲۰ دقیقه از تمرین خود (یا کارهای خانه یا کارهای خانه) را به پایان نرسانید، از پاسخگویی یا صحبت تلفنی با دوستان خودداری کنید.

بنابراین، اکنون شما تقویت مثبت یک عادت خوب را دارید. شاید، حتی کمی فشار با برداشتن پاداش در صورت عدم اجرای شما. در خطر تکرار، پاداش ها باید اندک و مکرر باشند تا روی ذهن تأثیر بگذارند تا یک روال را شکل دهند.

من از این سیستم پاداش برای بهبود عادات مطالعه خود استفاده کرده ام. تا زمانی که یک فصل از تکالیف را کامل نکنم به خودم اجازه نمی‌دهم برنامه تلویزیونی سیمپسون‌ها را تماشا کنم. وقتی در اتوبوس به دانشگاه رفتم و برمی‌گشتم، ۴ صفحه یادداشت را مطالعه می‌کردم، سپس با خواندن داستان به خودم جایزه می‌دادم. با استفاده از این روش، نمره زیست شناسی خود را در عرض چند ماه از D به B رساندم.

پاداش های فوری قوی تر از پاداش های تاخیری هستند. به همین دلیل مهم است که بلافاصله پس از تلاش های کوتاه مدت و منظم به خود پاداش دهید. به عنوان مثال، پاداش دادن به خود با یک تماس تلفنی، آب میوه یا ملاقات با دوستان بعد از تمرین، تأثیر قوی‌تری در ذهن نسبت به خرید یک لباس جدید پس از ۳ ماه تمرین می‌گذارد.

برای تقویت بیشتر رفتار خود، فعالیت های خود را پیگیری کنید. نوشتن چیزی در هر روز به شما یادآوری می کند که وظیفه و پیشرفت خود را دارید.

تاریخ/زمان – رفتار مطلوب – پاداش

۲ ژانویه ۰۵ – ۳۰ lunges – با یک دوست تماس بگیرید

۳ ژانویه ۰۵ – ۴۰ دقیقه دویدن/دوچرخه سواری – آبجو/آبجو/Gatorade

۴ ژانویه ۰۵ – هیچ چیز، دیر کار کرد، مدفوع – N/A

کاری که ما در اینجا سعی می کنیم انجام دهیم این است که ذهن را وادار به تداعی کنیم

کار ناخوشایند به عنوان یک کار لذت بخش. اگر دویدن یعنی تلویزیون

و دویدن نکردن به معنای نداشتن تلویزیون است، پس اهرمی در ذهن برای بدست آوردن وجود دارد

بدن در حال اجرا و سریع اجرا کنید، زیرا برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما تا یک ساعت دیگر پخش می شود.

برای روش های بیشتر دانلود کنید: صاف کردن معده

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر