به دلیل وقوع گرد و غبار شرایط کاری ادارات لرستان اعلام شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، علی سالاروند در سخنانی با اشاره به پیامدهای تصمیمات کارگروه اورژانس آلودگی هوای استان لرستان گفت: با توجه به ورود موج های جدید گرد و غبار به استان، آلودگی هوا کارگروه اضطراری در تاریخ ۱۴۰۱.۴.۵ تشکیل شد.

وی گفت: در این خصوص به جز تمامی ادارات، ارگان های دولتی و بانک ها، خدمات و مراکز مددکاری روز دوشنبه ۵ تیرماه تصمیم گیری شده است. ارتباط دهنده در شهرستان های پلدختر کودشت، رومانشاکان، سلام، چوگنی و خرم آباد با دو ساعت تاخیر و از ساعت ۹ صبح کار خود را آغاز می کند اما کارهای اداری در سایر شهرستان های استان طبق روال روزهای گذشته خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه گفت: در شرایط آلودگی هوا به ویژه در شهرستان های مذکور کلیه الزامات بهداشتی و زیست محیطی به ویژه برای بیماری های زمینه ای، کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی نیز برای افراد حساس توصیه می شود. . در صورت آلودگی هوا، افراد از تردد غیرضروری و ورزش در هوای آزاد خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک برای خروج از منزل استفاده کنند.