«بن سلمان» مالک صهیونیست ها در مکه و مدینه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الاحد، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به صهیونیست ها دستور داده است تا اموال دو شهر مقدس مکه و مدینه را تصرف کنند.

در ادامه سایت سعودی لیکس آمده است: بن سلمان با اعطای مالکیت صهیونیست ها بر اموال مکه و مدینه و افزایش نفوذ ظاهری آنها در عربستان، درهای عادی سازی را به طور کامل باز کرده است.

منابع گفتند خطرناک ترین نقش بن سلمان استقبال از روابط با صهیونیست ها و اعطای امتیازات بیشتر به آنها از جمله اجازه سفر “خاخام صهیونیست” به عربستان و اجازه سرمایه گذاری تجار صهیونیست در این کشور و توافق بر سر تنگه تیران بود. دادن هواپیماهای اشغالی برای حمله به حریم هوایی عربستان تبدیل به کریستال شده است.

منابع گفتند که ماشین رسانه ای طرفدار دولت در عربستان سعودی در آوریل گذشته شروع به صحبت در مورد پیش نویس تصمیم جدیدی در مورد مالکیت اموال در این کشور کرد که شامل اصلاحاتی است که به غیر سعودی ها اجازه می دهد به مکه و مدینه سفر کنند. رکورد بسیار خطرناکی وجود دارد، املاک و مستغلات وجود دارد. قبل از این پیشنهاد، سیستم موجود، که در آوریل ۲۰۰۰ تصویب شد، بیان می کرد که غیر سعودی ها نمی توانند دارایی دیگری جز ارث در شهرهای مکه و مدینه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت فرضی تکرار آنچه در فلسطین اشغالی رخ داده است، یعنی خرید اموال از مستاجران این کشور و سپس تحویل آن به مقامات آن کشور است.

تصمیم بن سلمان به شرکت ها و افراد صهیونیست اجازه می دهد تا با پاسپورت آمریکایی یا اروپایی خود در مکه و مدینه املاک و مستغلات خریداری کنند.

به نوشته این وب سایت، مقامات سعودی در تصمیم گیری های اقتصادی از جمله افزایش رشد، افزایش سهم املاک و مستغلات در تولید ناخالص داخلی، کاهش ارز خارجی و ایجاد تعادل بین تقاضا و عرضه املاک و افزایش توریسم علاقه مند هستند. و افزایش نرخ اشتغال برای کارگران املاک و مستغلات.

با این حال، به گفته این سایت، این دلایل قابل قبول نیستند، به خصوص که بن سلمان، مالک غیر سعودی املاک و مستغلات در سرزمین مقدس مکه و مدینه، اصلاحی مخاطره آمیز را پیشنهاد کرده است که منجر به صدور مالکیت می شود. اشخاص حقیقی و حقوقی مقیم و غیر مقیم.

اخیرا تلاش های آمریکا برای عادی سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی شدت گرفته است و مقامات تل آویو نیز این موضوع را تایید کرده اند.