بلاروس رزمایش بزرگی را در مرز با اوکراین برگزار می کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقامات دفاعی بلاروس سه شنبه شب اعلام کردند که نیروهای مسلح این کشور رزمایش سه روزه خود را در مرز عمومی با اوکراین به منظور ارزیابی آمادگی نیروهای خودی آغاز کرده اند.

به گزارش وب سایت فاکس نیوز، وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد که این رزمایش بین ۱۲ تا ۱۴ جولای (سه شنبه ۲۱ ژوئیه تا پنجشنبه ۲۳ جولای) ادامه خواهد داشت و آمادگی ارتش برای انجام وظایف رزمی را ارزیابی خواهد کرد. این رزمایش در منطقه گومل در مرز اوکراین برگزار خواهد شد.

وزارت دفاع بلاروس گفت: این رزمایش نه تنها آمادگی یگان های نظامی در منطقه را ارزیابی می کند، بلکه مسائل مربوط به ایجاد و بهره برداری از سیستم حمل و نقل را نیز بررسی می کند. آموزش تاکتیکی و ویژه زیر نظر سرلشکر اولگ میشچنکو، رئیس بخش ارتباطات ستاد کل نیروهای مسلح بلاروس انجام خواهد شد.

اعلام آخرین مانور نظامی بلاروس در نزدیکی مرز شمالی اوکراین تنها یک ماه پس از آن صورت می گیرد که مینسک اعلام کرد که سربازانش آموزش آمادگی رزمی را آغاز کرده اند.

در اوایل ژوئن، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر ژلنسکی، گفت که بلاروس در حمایت از روسیه خطر حمله به زمین بسیار پایینی دارد، اما خاطرنشان کرد که اوکراین “برای همه خطرات تجاوز آماده می شود.”


رئیس جمهور بلاروس

زلنسکی مسکو را به تلاش برای کشاندن مینسک به جنگ متهم کرده است، در حالی که مقامات غربی معتقدند که الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، تنها رهبر اروپایی حامی مسکو، تلاش می کند وارد جنگ شود و بدون قید و شرط از ولادیمیر پوتین حمایت کند. رؤسای جمهور روسیه هستند.

اوایل ماه جاری، لوکاشنکو اعلام کرد که ادامه محاصره کالینینگراد توسط لیتوانی یک “اعلام غیر رسمی جنگ” است. وی همچنین بارها از پرواز هواپیماهای آمریکایی و ناتو حامل سلاح هسته ای ابراز نگرانی کرده است. پیش از این گزارش شده بود که رئیس جمهور بلاروس از مسکو خواسته است تا در بلاروس سلاح هسته ای مستقر کند.

رئیس جمهور بلاروس روز سه شنبه در مراسمی برای فارغ التحصیلان مدارس نظامی و مقامات عالی رتبه از سیاست غرب انتقاد کرد و نسبت به عواقب آن هشدار داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید