برگزاری ششمین کنگره بین المللی شعر و ادب فارسی – خبرگزاری مهر ایران و جهانخبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کنگره بین المللی شهریار، استاد شعر و ادبیات فارسی، ریاست ششمین کنگره بین المللی بین المللی همایش شعر و ادب فارسی یکشنبه ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۸ الی ۱۲ در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.

جواد وند نوروزی رئیس بنیاد فرهنگی مقبره توسط شاعران پروفسور شهریار با اعلام این خبر افزود: در این برنامه علمی و ملی بیش از ۴۸۰ مقاله توسط پژوهشگران، پژوهشگران و فعالان زبان و ادبیات فارسی، ترکی و فارسی در سراسر کشور نوشته شده است. مطالعه او به دبیرخانه کنگره رسیده است.

وی افزود: در این همایش از شاعران مناطق مختلف کشور از جمله آذربایجان، کردستان، سیستان و بلوچستان، گلستان و … دعوت شده است.

بر این اساس وند نوروزی در این مراسم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی سخنرانی خواهند کرد.

رئیس بنیاد فرهنگی آرامگاه دکتر توسط شاعران پروفسور شهریار سرانجام وی گفت: شعرخوانی و ارائه مقالات علمی از دیگر برنامه های کنگره است و نمایشگاه کتاب های پژوهشی استاد شهریار نیز به مناسبت این کنگره برپا می شود.