بررسی کامل انواع پوشش گالوانیزه در پیچ و مهره


در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره و انواع آن را مورد بحث قرار دهید. ابتدا باید نحوه اعمال پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره را بدانید. به طور کلی دو روش برای پوشش گالوانیزه وجود دارد که این دو روش به دو صورت می باشد الکترونیکی و گرم انجام خواهد شد. در روش گالوانیزه گرم، محصول مورد نظر در ظرف مذاب غوطه ور می شود و این امر باعث ماندگاری محصول و کاهش هزینه آن می شود، از این رو پوشش گالوانیزه گرم مزیت هایی دارد.

دمای ظرف ذوب شده از ۸۷۰ تا ۸۳۰ درجه متغیر است. علاوه بر این، پوشش گالوانیزه گرم فرسایش کمتری دارد، بنابراین از محصول به صورت خارجی استفاده می شود. روش پوشش الکترود یا پوشش سرد به این صورت است که با استفاده از جریان الکتریکی لایه ای از روی روی فولاد تشکیل می شود.

معرفی کامل انواع پوشش گالوانیزه پیچ و مهره

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، دو روش وجود دارد پوشش گالوانیزه وجود دارد. یکی از این روش ها روش گالوانیزه الکترود یا پوشش گالوانیزه سرد است که با استفاده از جریان الکتریکی قوی روی فولاد با لایه ای از روی ایجاد شده است. در روش پوشش الکترود یا گالوانیزه سرد پیچ ​​و مهره محصول کاملا متنوع و متفاوت است. اگر بخواهیم از این روش مثال بزنیم می توان به آن پیچ و مهره های زرد رنگ اشاره کرد صنعت پیچ و مهره کاربردهای زیادی دارند. روش دیگر گالوانیزه کردن فولاد و آهن، گالوانیزه گرم است. در این روش فلز مورد نظر را در ظرف مذاب قرار می دهند. مرحله بعدی در این روش، خارج کردن فولاد از کاسه و سپس استفاده از اکسیژن و کربن برای واکنش به ترتیب با سطح آهن یا فولاد مورد نظر است.

درباره پوشش گالوانیزه سرد و کرومات فسفات بیشتر بدانید

در روش دوم پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره یعنی روش الکتریکی پوشش روی با اعمال جریان الکتریکی مستقیم به سطح قطعه اعمال می شود. این پوشش ها در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند. صنعت تولید ورق گالوانیزه مهمترین صنعت است. لازم به ذکر است که پیچ و مهره را نیز می توان به این روش اجرا کرد. پیچ و مهره ها با رنگ های مختلفی مانند زرد نصب می شوند. پیچ و مهره زرد مهم ترین و پرکاربردترین پیچ و مهره در صنعت پیچ و مهره می باشد.

پوشش دوم کرومات فسفات نام دارد که نوعی پوشش ترمیمی است. فسفات های کرومات نامحلول نوعی پوشش هستند که می توانند فلزات را به خودی خود تشکیل دهند. محلول هایی مانند اسید سولفوریک و نمک های فسفات برای تبدیل سطح قطعات فلزی به کرومات فسفات استفاده می شود. فسفات یا کروما به سطح قطعه فلزی می چسبد و در حالت خنثی به عنوان محافظ عمل می کند.

در مورد پوشش گالوانیزه گرم بیشتر بدانید

بررسی کامل انواع پوشش گالوانیزه در پیچ و مهره

نوع دوم پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره, گالوانیزه گرم DDP یا پوشش گالوانیزه گرم. همانطور که در بالا ذکر شد، از این روش برای گالوانیزه کردن فولاد و آهن استفاده می شود. در واقع از روش پوشش گالوانیزه گرم برای جلوگیری از خوردگی آهن و فولاد استفاده می شود، زیرا این روش گالوانیزه باعث ایجاد پیوند بین روی و آهن در فولاد می شود. فولاد به دست آمده قابل جوش بوده و در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قابل استفاده است. برای افزایش سیالیت روی در حمام روی، سرب اضافه می شود. این امر سرباره را قابل بازیافت می کند و استفاده از آن را کاهش می دهد.

البته امروزه از روش های دیگری برای گالوانیزه گرم استفاده می کنند که یکی از این روش های پیشرفته آبکاری است. ورق گالوانیزه بادوام و قابل اعتماد است و در صنایع مختلف کاربرد دارد.

مقدمه ای بر نیکل کروم و تفلون ptf f

نیکل خاصیت مغناطیسی دارد و رسانا است، بنابراین زنگ نمی زند و قابل جوش است. کروم تحت تأثیر اسیدهای هالوژنه است، اما مقاومت بالایی در برابر محلول ها و گازهای نمکی و قلیایی دارد. تفلون ptf f دارای رنگ هایی مانند مشکی، خاکستری، زرد، آبی و سبز است. پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره در برابر سایش و زنگ زدگی مقاوم است.

تفلون تا دمای ۳۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کند و علاوه بر مقاومت الکتریکی در برابر نمک و اسید بسیار مقاوم است. همچنین باید به ضد آب بودن تفلون اشاره کنیم. پوشش های دیگری مانند روکش طلا و نقره وجود دارد. پیچ و مهره گالوانیزه گرم یکی از قدیمی ترین و مقاوم ترین پوشش های ضد زنگ می باشد.

پیچ و مهره گالوانیزه داغ در کجا استفاده می شود؟

روش گرمایش پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره برای قطعاتی که در معرض عوامل محیطی مانند سرما، گرما، رطوبت یا نور هستند مناسب است و از فرسایش و زنگ زدگی آنها جلوگیری می کند. پیچ و مهره های گالوانیزه گرم مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و مشکلات زیست محیطی دارند و تا حدودی مشکل را برطرف می کنند.

صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی است که از پیچ و مهره های گالوانیزه گرم استفاده می کند، زیرا این صنایع حرارت زیادی دارند و در نتیجه قطعات آن زنگ می زند و فرسوده می شود. از این پیچ ها در صنعت پل سازی نیز استفاده می شود. سازه های فلزی مستعد فرسایش و خوردگی هستند و از طرفی از آنجایی که اطراف پل ها در معرض دید قرار دارند، مستعد زنگ زدگی و فرسایش هستند.

برای خرید لوازم صنعتی، مشتریان باید به سایتی مراجعه کنند که دارای انواع پیچ و تجهیزات دیگر است و محصولاتی را ارائه می دهد که کیفیت و کیفیت عالی را تضمین می کند. همچنین سایت باید انواع پیچ و مهره مناسب ترین قیمت را در اختیار مشتری قرار می دهد و سایت اطلاعات کافی و عکس های واضح از انواع محصولات مورد نیاز مشتری دارد تا مشتری خرید پیچ ​​و مهره در مورد اندازه و شکل و نوع رزوه پیچ، پوشش مورد نیاز، محدوده یا کلاس آن، از جمله اطلاعات کسب کنید فروشگاه بولت صنعت این موارد موجود است.

مزایای پیچ و مهره های گالوانیزه گرم

بررسی کامل انواع پوشش گالوانیزه در پیچ و مهره

پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره این امر مقاومت پیچ ها و مهره ها را بسیار افزایش داده است. پیچ ها و مهره های گالوانیزه گرم به دلیل فرآیند گالوانیزه شدن در برابر رطوبت، نور، زنگ زدگی و دما بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، این پیچ و مهره ها در برابر زنگ زدگی و سایش مقاوم هستند. به همین دلیل از این پیچ و مهره ها در ساخت سازه های فلزی متحرک استفاده می کنند.

پیچ ها و مهره های گالوانیزه در برابر خوردگی مقاوم هستند زیرا در فرآیند گالوانیزه گرم به دلیل نفوذ روی به فولاد صنعتی مقاوم رخ می دهد. محصولات تولیدی در شرکت مذکور مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و از نظر کنترل کیفی تست شده است. قیمت پیچ و مهره گالوانیزه محصولات نیز کاملاً استاندارد بوده و سیاست شرکت سازنده پاسخگویی به خواسته های مشتریان می باشد.

بولت صنعت در زمینه خرید و فروش نوک پیچ و دریل وارداتی فعالیت دارد و انواع پیچ های خودکار و پیچ آلن، پیچ سیلندر، رول بولت ژاپنی، آلمانی، آمریکایی و خارجی و ایرانی را تولید می کند و آماده خدمت رسانی به کشور می باشد. صنعت. در این منطقه. است. پیچ و مهره های این شرکت از استحکام و سفتی بالایی برخوردار است. این سایت در زمینه فروش و تولید انواع پیچ و مهره مورد نیاز صنایع مختلف خدمات ارائه می دهد. شرکت بولت صنعت دارای دو بخش مهندسی کامپیوتر و یک بخش اجرایی می باشد.

معایب پیچ و مهره های گالوانیزه گرم

در روش گرمایش پوشش گالوانیزه روی پیچ و مهره با وجود مزایای عمده، معایبی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در فرآیند گالوانیزه کردن آهن یا فولاد در معرض دماهای بالا قرار می گیرد که باعث کاهش سفتی آنها می شود و به همین دلیل یکی از معایب پیچ و مهره های گالوانیزه گرم کاهش سختی آنهاست.

سفتی پیچ و مهره ها با استفاده از واحدی به نام رکتال اندازه گیری می شود. بولت صنعت تولید کننده انواع پیچ و مهره گالوانیزه، پیچ و مهره استیل و شش ضلعی، فول دنده و آهن نیم دنده می باشد. از دیگر محصولات این تولید کننده می توان به پیچ آلن، انواع واشر و مهره، پیچ دو رزوه، پیچ شش ضلعی، پیچ خشک و مهره و … اشاره کرد.

این سایت انواع پیچ و مهره فولادی را ارائه می دهد

در سایت بولت صنعت انواع پیچ و مهره و واشر و سنبله را می توان به صورت عمده و مستقیم خریداری کرد و قیمت عمده این محصولات بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. خرید عمده پیچ و مهره سایت Bolt Sanctuary مزایای زیادی دارد. مشتریان می توانند برای خرید اینترنتی انواع پیچ و مهره به این سایت مراجعه کنند. در فروشگاه های لوازم صنعتی محتوایی برای آشنایی بیشتر مصرف کنندگان با محصولات مورد نظرشان وجود دارد و مشتریان با مطالعه مطالب می توانند پاسخ تمامی سوالات ذهن خود را بیابند. یکی از مزایای سایت بولت پناهگاه پشتیبانی می باشد.

مشتریان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با پشتیبانی سایت تماس بگیرند. همچنین امکان چت آنلاین در واتس اپ نیز وجود دارد و مشتریان می توانند بنا به صلاحدید خود برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتس اپ و یا شماره تماس موجود در سایت تماس بگیرند. خدمات ارائه شده توسط سایت برای رفع نیازهای مشتریان و جلب رضایت مشتریان می باشد. پیچ و مهره های صنعتی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان فروش پیچ و مهره فولادیمحصولات بی نظیری را امتحان کرده و ارائه می دهد.

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=304123