برای خوردن در مایکلماس خوب است

مورتیمر پتن، نویسنده زبردست حیات وحش اسکاتلندی، می گوید که جوجه تیغی را دیده که تقریباً به سرعت یک خرگوش می دود. جوجه تیغی علاوه بر توانایی های دویدن خود، یک کوهنورد محترم است که می تواند مسافت های مناسب را شنا کند. شاید مانند پرهای جوجه تیغی، خارهای جوجه تیغی به شناوری آن در آب کمک کنند. یکی دیگر از دستاوردهای ژیمناستیک جوجه تیغی را باید ذکر کرد – با وجود خارهایش می تواند پشت خود را خراش دهد! این فرآیند اغلب باید ضروری باشد، زیرا جوجه تیغی ها تقریباً همیشه به عنوان میزبان یک گردان کک عمل می کنند. یک جوجه تیغی را بردارید و آن را در یک دستمال سفید تمیز قرار دهید، و وقتی بعداً آن را بردارید، سطح آن را با نقاط سیاه کوچک پوشانده می بینید، هر یک از آنها زنده هستند و لگد می زنند! همانطور که کولی ها مدت ها پیش کشف کردند جوجه تیغی برای خوردن خوب است. طرز تهیه این حیوان کوچک برای سفره این است که بدنش را با گل خیس می پوشانند و روی آتشی می گذارند تا برشته شود. وقتی به این ترتیب پخته می شود، خارها با درب سفالی سفت بیرون می آیند و گوشت آماده خوردن است.

به گفته کولی ها، بهترین “فصل” برای جوجه تیغی ها، مایکلماس است، زمانی که حیوانات سیب های خرچنگ را که از درختان افتاده می خوردند. می گویند طعم گوشت شبیه طعم مرغ جوان و لطیف است. طبیعت گرایان یک قطره جوهر ریختند و در مورد عادت های غذایی ادعایی جوجه تیغی بحث کردند. یکی از داستان ها می گوید که حیوان مستقیماً از پستان گاو و بز شیر می نوشد. مطمئناً جوجه تیغی در حالی که جانوران ایستاده اند این کار را انجام نمی دهد زیرا کوتاهی قد جوجه تیغی و شکل دهانش با این احتمال در تعارض است. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد جوجه تیغی ها ممکن است شیر ​​هیولاها را زمانی که دراز می کشند بنوشند. علاقه جوجه تیغی به شیر. گاهی اوقات شیشه‌های شیر را برای دریافت شیر ​​از خانه‌ها بیرون می‌زنند و این که شیر اغلب از پستان‌های شیردوش سرازیر می‌شود، از عواملی است که باید در این زمینه به خاطر داشت.

یکی دیگر از عادت های ادعا شده در تغذیه جوجه تیغی ها به دوران پلینی یا بعد از آن برمی گردد. به همان اندازه که در کل جهان تاریخ طبیعی یافت می شود، کمی از آداب حیوانات جالب است. پلینی در تاریخ طبیعی خود که در حدود سال ۷۵ پس از میلاد منتشر شد، نوشت که این افسانه را به این صورت ثبت می کند: “جوجه تیغی ها برای زمستان غذا می گذارند. جوجه تیغی ها در حالی که روی زمین دراز می کشند روی سیب ها غلت می زنند، یکی با لنگ ها سوراخ می کند و سپس دیگری داخل آن می رود. دهان و غیره آنها را در لابه لای درختان حمل کنید.» از آن زمان تا به امروز این داستان هر از گاهی ظاهر می شود. جوجه تیغی و افسانه میوه، همانطور که می توان آن را نامید، موضوع مورد علاقه کلکسیونرهای قرون وسطایی حیوانات خانگی و دیگر دست نوشته های تزئین شده با ظرافت بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر