برای حل بحران های زیست محیطی به فناوری های جدید نیاز داریم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانگزارش کردن روزنامه نگار مهر، علیرضا مزینانی در بازدید از بیستمین نمایشگاه بین المللی بین المللی محیط زیست، نمایشگاه امسال کار خود را با شعار سال و شعار راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست آغاز کرده است و خاطرنشان کرد: نمایشگاه بستری برای ارائه آخرین دستاوردهای زیست محیطی در حوزه های مختلف است.

وی با تاکید بر اینکه نقش بخش خصوصی و مردم در حوزه حفاظت از محیط زیست حل کننده بسیاری از مشکلات و مسائل این بخش است، افزود: در کنار تلاش دولت و مشارکت مردم در حل مشکلات زیست محیطی و بحران های بزرگ، نیاز فن آوری های جدید، سرمایه گذاری و تبادل جهانی داریم.

مزنانی به سیاست های کلی زیست محیطی ابلاغی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: این سیاست ها در حوزه محیط زیست همگرایی را به همراه دارد و به عنوان اسناد بالادستی و نقشه راه زمینه مهمی را برای دستیابی به توسعه پایدار فراهم کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز ایجاد بستر برای همکاری های بین المللی بیشتر در حوزه محیط زیست را در اولویت دانست و گفت: سرمایه گذاری، انتقال فناوری و تبادل بین المللی در نتیجه این ارتباط بین المللی فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد: تخریب و آلودگی در حوزه محیط زیست سال ها تاثیر منفی دارد و برای بازگرداندن محیط زیست به جایگاه اول باید منابع زیادی صرف شود.

مزینانی در پایان گفت: برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و هدررفت منابع باید روی موضوع توانمندسازی نیز تمرکز کنیم. فرهنگ سازی مردم توجه بیشتری به این حوزه داشتند. بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از ۲۹ آبان لغایت ۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی در حال حاضر سازماندهی شده است