برای جلوگیری از مشکلات روده به عادات غذایی بهتر تغییر دهید

عادات بد غذایی می تواند به سیستم گوارش شما آسیب برساند. راز داشتن روده خوب، درست غذا خوردن است! ممکن است علائم ناخوشایند شکمی، نفخ، حالت تهوع، عدم حرکت روده، نفخ، آروغ زدن، گاز، درد شدید و غیره را تجربه کنید. برای رفع این علائم می توانید از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید و مشکلات گوارشی خود را برطرف کنید.

کاهش باکتری های مفید!

این وضعیت ممکن است به دلیل عدم تعادل باکتری در روده ایجاد شود. این را همه نمی دانند. دستگاه گوارش حاوی انواع مختلفی از باکتری های “خوب” است که به هضم غذا کمک می کنند و تعداد آنها می تواند به دلایل مختلف کاهش یابد. یکی از دلایل رایج کاهش باکتری های خوب مصرف قرص های آنتی بیوتیک است. آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن باکتری های بد استفاده می شوند اما باکتری های خوب را که برای هضم غذا ضروری هستند نیز از بین می برند. از این رو نیاز به ایجاد تعادل خوبی بین باکتری های خوب و بد وجود دارد.

از پروبیوتیک ها به طور طبیعی استفاده کنید!

پروبیوتیک ها یا کشت زنده فعال به وفور در محصولات غذایی طبیعی مانند ماست، شیر سویا و سایر محصولات لبنی یافت می شود. اینها باکتری های دوستی هستند که با باکتری های بد مبارزه می کنند و سندرم روده تحریک پذیر معروف به IBS را بهبود می بخشند.

به تولید ویتامین ها و دفع باکتری های عفونی مضر کمک می کند. پروبیوتیک ها نیز به صورت پودر در داروخانه ها فروخته می شوند. این در آب مخلوط شده و برای تسکین علائم اسهال مصرف می شود.

از خوردن غذاهای مختلف در روز خودداری کنید. هنگامی که ترکیبی از ادویه ها و طعم های مختلف وجود دارد، به IBS شما می افزاید. هر بار یک غذای سالم بخورید و از آن اجتناب کنید. از خوردن غذاهای چرب مانند چیپس و فست فودهایی که فاقد آنزیم هستند خودداری کنید. آنزیم‌ها برای هضم صحیح غذا و حفظ تناسب اندام مورد نیاز هستند.

غذاهایی مانند بلغور جو دوسر، نعناع، ​​سویا، سبزیجات، دانه های کتان، توفو و کنگر فرنگی بخورید که برای روده شما آسان است و می تواند سیستم گوارش شما را بهبود بخشد. شما باید آن را به جای فست فود، غذای سرخ شده، برگر، پیتزا، کولا و غیره میل کنید. اگر می خواهید پیتزا بخورید، می توانید پایه را داشته باشید و پیتزای سالمی را در خانه درست کنید، با سبزیجات سبز زیاد و کره بسیار کمی. زیاد اضافه نکنید چون برای معده شما خوب نیست.

برخی از درمان های خانگی بی خطر هستند و می توان آنها را با یبوست نیز مصرف کرد. چای سبز، چای دارچین و نعناع را می توان برای تسکین علائم مصرف کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر