بحران مالی صرافی تاکنون ۱.۲ میلیون بیت کوین را از چرخه معاملات حذف کرده است.


یکی از بزرگترین تفاوت های بیت کوین و ارزهای فیات و همچنین بسیاری از ارزهای دیجیتال این است که عرضه کل بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد محدود شده است. در عین حال، ۵.۷ درصد از کل عرضه بیت کوین (۱.۲ میلیون واحد BTC) به دلیل ایجاد بحران های مالی و بعضاً انحلال صرافی های متمرکز مختلف از چرخه معاملات بازار خارج شد.

به گزارش کوین تلگراف، دلیل اصلی سقوط بسیاری از این صرافی ها عدم شفافیت ذخایر آنها بود و اخیراً در مورد صرافی «FTX» نیز همین اتفاق افتاد. داده های تاریخی نشان می دهد که ۱۴ صرافی و پلتفرم فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در مجموع ۱.۱۹۵ میلیون بیت کوین را از دست داده اند که معادل ۶.۳ درصد از عرضه فعلی بیت کوین در گردش (۱۹.۲ میلیون واحد) است.

میزان ضرر صرافی های مختلف در قالب بیت کوین.

تحقیقات انجام شده توسط جیمسون لوپ، یکی از بنیانگذاران پلتفرم CasaHODL، نشان می دهد که صرافی Mt Gox همچنان رکورددار مقدار بیت کوین از دست رفته است.

کمبود بیت کوین در دسترس برای معامله مستقیماً با قیمت آن مرتبط است. لوپ همچنین با اشاره به اینکه عرضه بیت کوین یا توکن های جعلی با نام های مشابه در صرافی ها به یکی از مشکلات بخش ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، گفت: زمانی که اکثر مردم [در صرافی‌ها] بیت کوین ها تقلبی می خرند، این ارز دیجیتال نمی تواند ذخیره خوبی برای ارزش باشد. علاوه بر این، تحقیقات او نشان می دهد که حداقل ۸۰ ارز دیجیتال مختلف با نام های حاوی «بیت کوین» در بازار وجود دارد که قصد دارند سرمایه گذاران را گمراه کنند.

نتیجه حلقه این است که سرمایه گذاران با خرید بیت کوین های جعلی بر افزایش قیمت نسخه اصلی بیت کوین تأثیر منفی می گذارند.

مالکیت فردی یا نگهداری بیت کوین در کیف پول های غیرقابل اعتماد به عنوان راهی برای کاهش وابستگی سرمایه گذاران به مبادلات متمرکز و اوراق بهادار نهادی (سهام صندوق سرمایه گذاری) آغاز شده است.

نجیب ابوقیلا، رئیس جمهور السالوادور نیز مدتی پیش اعلام کرد که این کشور از ۱۷ نوامبر (۲۶ نوامبر) هر روز یک بیت کوین خریداری می کند. گزارش های عمومی از دولت السالوادور نیز نشان می دهد که این کشور در حال حاضر ۲۳۸۱ واحد بیت کوین دارد و میانگین قیمت خرید این بیت کوین ها ۴۳۴۵۷ دلار است. در واقع شرایط فعلی بازار به کشور این فرصت را داده است تا میانگین قیمت خرید خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

منبع

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=308108