باید به نظر سرمربی احترام گذاشت/ استقلال به دو بازیکن نیاز دارد – خبرگزاری مهر ایران و جهانمرتضی یکه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت آبی پوشان برای ادامه رقابت ها گفت: استقلال با تساوی مقابل آلومینیوم اکنون به برد نیاز دارد. ساپینتو می داند که برنده نشدن در مقابل هواداران کار را برایش سخت می کند و اعتراض هواداران بلند خواهد بود. آنها از سرمربی خود برد می خواهند و به تساوی راضی نمی شوند.

وی تاکید کرد: هوادار با ساکت الهامی و دستیاران استقلالی اش شرایط خوبی دارد. آنها می دانند که بازی سختی مقابل استقلال خواهند داشت. بنابراین از مسائل تاکتیکی که بگذریم، بازیکنان خود را از نظر روحی برای این دیدار آماده می کنند تا بتوانند در این بازی به اهداف خود برسند.

یکه در خصوص انتقادات به ساپینتو برای بازی ندادن برخی بازیکنان گفت: مربیگری سلیقه ای است، البته در اینکه بازیکنانی مانند حردانی و مطهری پتانسیل بالایی دارند شکی نیست. اگر استقلال تغییر آرایش ندهد و مقابل حریف مساوی نکند و از بالای جدول فاصله بگیرد، ساپینتو پاسخگو خواهد بود چون تیمش را می شناسد. او نگاه دقیقی به تمرینات دارد و باید پاسخ دهد که چرا برخی از بهترین بازیکنان فصل گذشته امسال روی نیمکت هستند.

این کارشناس فوتبال درباره انتقادات به عملکرد خط هافبک استقلال گفت: هافبک معجون آبی تاثیرگذار نیست. مهدی پور تنهاست و کسی در کنارش نیست که به او کمک کند. مشکلی که از ابتدای فصل گریبان استقلال را گرفته و بعد از ۱۰ هفته همچنان ادامه دارد. بنابراین باید هر چه زودتر یکی دو بازیکن اضافه شوند تا نقاط ضعف آبی پوشان برطرف شود تا استقلال در نیم فصل دوم قدرتمندتر به نظر برسد.

در نهایت یکه درباره اشتباهات داوری و اعتراض تیم ها گفت: امسال یکی از آن سال هاست. امسال از آن سال هایی بود که از اول فصل همه تیم ها به داوری اعتراض کردند و حق تیمی شان سلب شد. پس اگر بخواهیم این اعتراضات را کاهش دهیم باید ابتدا سیستم VAR را در فوتبال ایران پیاده کنیم و سپس از داوران مجرب تری برای مسابقات حساس استفاده کنیم.