بازرسان بهداشت ضابط قضایی شدند/مردم نگران خرید گوشت اسب و الاغ به جای گوشت قرمز نباشند


بازرسان بهداشت ضابط قضایی شدند/مردم نگران خرید گوشت اسب و الاغ به جای گوشت قرمز نباشند

رئیس موسسه نظام دامپزشکی گفت: کشتار غیرمجاز اسب و الاغ در کشور انجام می شود اما در برخی موارد مشخص شده که در مراکز غیرمجاز ذبح می شوند و جای نگرانی نیست.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، حامد جرعی رئیس مؤسسه نظام دامپزشکی کشور امروز در افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه دام، طیور و آبزیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به اظهارات رئیس سازمان دامپزشکی کشور درباره ذبح اسب و الاغ و فروش آنها به عنوان گوشت قرمز. ، گفت: تخلفات در هر زمینه ای ممکن است اتفاق بیفتد اما در حوزه دامپزشکی به گونه ای نیست که به مردم آسیب بزند. نگرانی ها و مردم احساس می کنند هنگام خرید گوشت یا هر رستورانی که چنین گوشتی را حمل می کنند با چنین مواردی مواجه می شوند. غذایش را پخته است.

وی افزود: در مراکزی که نظارت بهداشتی وجود ندارد به جای گوشت قرمز گوشت اسب و الاغ سرو می شود و مردم در صورت خرید محصولات خود از مراکز مجاز با چنین مواردی مواجه نمی شوند.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: مردم با خرید از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز از این بابت نگران نباشند و حتی الامکان از استفاده از رستوران های نامعتبر کنار جاده ای خودداری کنند و یا به محصولات بسیار ارزان و ژنریکال مشکوک شوند. ، چون بدیهی است که کل هزینه هر پوند سیخ کباب ۱۰ هزار تومان نیست!

زارعی تصریح کرد: وزارت بهداشت و دامپزشکی مسائل بهداشتی در حوزه دامپزشکی را رصد می کند و تمامی مراکز تولید و عرضه مجوز دارند و پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی گفت: به دنبال این هستیم که بازرسان بهداشت ضابط قضایی باشند که در این صورت اقدامات آنها پیشگیرانه تر خواهد بود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: موضوع در حال حاضر در مجلس در حال بررسی است تا ناظر بهداشت بر اساس آن تصمیم گیری کند.

زارعی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: تهیه گوشت خوک به عنوان محصول شکار پیش از این مطرح شده بود، اما باید توجه داشت که این حیوان از خانواده خوک ها محسوب می شود. گوشت حرام بوده و با هرگونه تخلف در این خصوص برخورد خواهد شد.

۸۵ درصد عشایر کشور از نعمت برق برخوردار نیستند/ دولت گوشت تولیدی عشایر را بالاتر از قیمت بازار می خرد، ۸ تن گوشت گندیده در ری.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=306136