رژیم لاغری سریع

بازار ایلام زیر ذره بین بازرسان است/ هشدار دادستان به گرانفروشان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها برای چند روزی عرضه مرغ و روغن در سطح استان کاهش پیدا کرد اما با تلاش‌های انجام شده هم مشکلی در عرضه کالاها به خصوص مرغ در شهر ایلام وجود ندارد.

همچنین اعلام شده تا چند روز دیگر نیز مشکلی در خصوص توزیع روغن وجود نخواهد داشت. گزارشات میدانی خبرنگار مهر نیز حاکی از آرامش در فروشگاه‌های ایلام و البته کمبود برخی از کالاهای اساسی مثل روغن دارد.

تامین نیازهای بازار استان ایلام

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سطح شهر ایلام کار نظارت بر بازار همچنان در حال انجام است و با متخلفین و احتکار کنندگان برخورد خواهد شد.

آذرنوش عموزاده افزود: امروز ۵۴ تن مرغ کشتار روز از هر دو کشتارگاه استان وارد بازار شده و در خصوص روغن خوراکی نیز تمهیدات لازم در این راستا صورت گرفته و در طول این هفته روغن وارد بازار استان خواهد شد.

وی گفت: طی چند روز آینده تعادل کامل در بازارها ایجاد خواهد شد، تامین روغن برای بازارهای استان انجام شده و مشکلی از این بابت در روزهای آینده وجود نخواهد داشت.

۱۶۰ تن روغن در استان ایلام توزیع شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام اظهار داشت: از ۴۰۰ تن سهمیه روغن که برای استان منظور شده طی چند روز گذشته ۱۶۰ تن آن توزیع شد که اکثر شهرستان‌ها از این سهمیه برخوردار شدند.

بازار ایلام زیر ذره بین بازرسان است/ هشدار دادستان به گرانفروشان

عموزاده افزود: امروز نیز ۲۰ تن روغن خوراکی در سطح شهر ایلام توزیع شد و ۱۰ تن دیگر نیز توسط شرکت دیگر هم اکنون موجود است.

وی گفت: فروشندگانی که روغن با قیمت قبل از مصوب دارند، بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور باید با قیمت جدید آن را عرضه و توزیع کنند.

بازار زیر ذره بین بازرسان

رئیس سازمان صمت ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هم اکنون ۶۱ تیم بازرسی بر بازار استان ایلام نظارت می‌کنند.

رضا محمدرحیمی با اشاره به حضور مداوم بازرسان در سطح بازار، گفت: طرح تشدید بازرسی‌ها در مناطق مختلف استان آغاز شده و نظارت‌ها به صورت روزانه در بازار ادامه دارد.

وی افزود: در استان ایلام ۱۵۴ نفر در قالب ۶۱ تیم به صورت دو شیفت صبح و عصر در سطح بازار، برای رصد کمبودها و برخورد با تخلفات و گرانفروشی فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صمت ایلام افزود: درج قیمت تولید کننده بر روی کالا به منظور شفاف سازی قیمت است و تولیدکننده باید بر روی کالاهای تولیدی خود، قیمت درب کارخانه را درج کرده و فروشگاه‌ها و واحدهای صنفی نیز مکلف به درج قیمت مصرف‌کننده هستند.

بازار ایلام زیر ذره بین بازرسان است/ هشدار دادستان به گرانفروشان

محمدرحیمی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف و کم فروشی با سامانه ۱۲۴ سازمان صمت و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی تماس حاصل کنند.

هشدار دادستان ایلام به گران فروشان

دادستان ایلام نیز روز گذشته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیچ گونه مماشاتی با هیچکس در خصوص احتکار مایحتاج مردم و گران‌فروشی غیرقانونی نخواهیم داشت و برخورد خواهیم کرد.

عبدالوهاب بخشنده افزود: جاهایی که تخلف صورت گرفته و در صلاحیت تعزیرات باشد قطعاً ضبط و با قیمت مصوب توزیع شده است.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم خودشان مطالبه گر واقعی باشند و به تعزیرات و نیروهای مسئولی که به عنوان ضابط عام و خاص در این زمینه کار می‌کنند، گزارش بدهند و ما هم ورود می‌کنیم.

بخشنده گفت: اجرای هدفمندی یارانه‌ها شاید در ابتدا همراه با مشکلاتی باشد و ما منکر آن نیستیم، اما طرح خوبی برای کشور و استان است.

دادستان ایلام عنوان کر: مایحتاج مردم موجود است و دادستانی در جایی که موضوع التهاب فضای جامعه و تشویش اذهان عمومی و نشر اخبار جعلی باشد، ورود پیدا خواهد کرد.

با توجه به عرض کالاهای مختلف حالا بازار استان ایلام مسیر آرامش را طی می‌کند و مردم امیدوار هستند که با نظارت‌های جدی این مسیر همچنان ادامه پیدا کند.