ایران اسلامی جایگاه خوبی در سطح بین المللی دارد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی عصر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حوزه علمیه برگزار شد. معصومیه قم برگزار شد، وی گفت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک رویداد در جهان، موازنه قوا و امروز را تغییر داد عنوان قدرت جهان اسلام معلوم است.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود شکاف بزرگی را در دنیای دو قطبی آن زمان شرق و غرب ایجاد کرد.

سرلشکر رحیم صفوی با اشاره به تحولات جهان پس از انقلاب اسلامی گفت: آمریکا تلاش کرد تا اطراف ایران را اشغال کند و از این طریق برای کشور مشکل ایجاد کند. به هدف خود نرسیدند.

وی گفت امروز شاهد درگیری در جامعه آمریکا هستیم که نمونه آن درگیری ترامپ و اوست. بایدن وی افزود: آمریکایی ها هزاران تریلیون دلار در جهان و منطقه خاورمیانه برای جلوگیری از توسعه قدرت های اقتصادی و نظامی مانند روسیه و چین هزینه کردند که در این زمینه و در عین حال موفق نبوده اند. زمان. ایران اسلامی نیز به مرور زمان توانست در میان خود جایگاهی پیدا کند بین المللی خوب در دنیا اخذ شده آورده شده

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به جنگ اوکراین و روسیه گفت: آمریکایی ها با نانو زلینسکی در اوکراین برای رسیدن به اهداف خود از این طریق، اما روسیه با حمله به اوکراین در برابر نقشه های آنها ایستاد، در حالی که آمریکایی ها و ناتو نتوانستند علیه روسیه اقدام نظامی انجام دهند.

سرلشکر رحیم صفوی افزود: با توجه به رفتار آمریکایی ها و ناتو در قبال اوکراین، برخی از کشورهای عربی حامی آمریکا نسبت به این کشور تغییر رویکرد دادند و چینی ها نیز از این فرصت استفاده کردند و قدرت اقتصادی خود را تقویت کردند.

وی با بیان اینکه امروز انتقال قدرت از غرب به شرق صورت می گیرد، گفت: چین، روسیه، ایران و هند کشورهای شرق هستند که مجموعاً در پیمان شانگهای قدرت جدیدی را در جهان ایجاد کردند.

قدرت از غرب به شرق در حال تغییر است

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: امروز شاهد رشد قدرت و جمعیت مسلمانان در جهان هستیم. سال ها در آینده، جمعیت مسلمانان از مسیحیان بیشتر خواهد شد و آنها مذهبی ترین جمعیت خواهند بود.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه امروز امنیت خوبی در مرزهای کشور برقرار است افزود: رسیدگی به مسائل اقتصادی و فرهنگی باید در اولویت کشور باشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به حضور روحانیون اشاره کرد سال ها بیان حفاظت مقدس: دانش آموزانی که سال ها جنگ تحمیلی در جبهه ها حضور داشت، نه تنها به مسائل معنوی می پرداختند، بلکه بسیاری از آنها اسلحه به دست گرفتند و در خط مقدم جنگیدند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: در عملیات آزادسازی خرمشهر نیز شاهد حضور آیت الله صدوقی و مشکینی بودیم و اسرار عملیات را بیان کردند.