اولین واکنش رئیس جمهور اوکراین به نامزدی عضویت در اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، “ولودیمیر ژلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، تصمیم اوکراین برای اعطای وضعیت نامزد اتحادیه اروپا را ستود و آن را بزرگترین گام به سوی اروپای قوی تر خواند.

زلانسکی در پاسخ به پذیرش نامزدی اوکراین در آنادیه اروپا گفت: «این مهمترین تصمیمی است که اوکراین در تمام ۳۰ سال استقلال خود گرفته است. با این حال، این تصمیم تنها در مورد اوکراین صدق نمی کند. در زمان ما، این بزرگترین گام به سوی اروپای قوی‌تر است که اکنون می‌توان برداشت.

واکنش رئیس جمهور اوکراین پس از آن بود که پارلمان اروپا قدرت خود را نشان داد و به اوکراین وضعیت نامزدی در اتحادیه داد.

رئیس پارلمان اروپا این روز را تاریخی توصیف کرد و گفت: اتحادیه اروپا با رای دادن به نامزدی اوکراین شاهد یک روز تاریخی بوده است.

بروکسل شرق او گفت که اوکراین در این تصمیم نمادین، وضعیت نامزد اتحادیه اروپا را دریافت خواهد کرد، که یک تقویت بزرگ برای روحیه پس از تهاجم روسیه است.

شرق سخنگویان رسمی اتحادیه اروپا در خاورمیانه و شمال آفریقا او گفت که روند مذاکرات برای الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا مطمئناً طولانی خواهد بود، زیرا ما در حال حاضر در مورد ارائه یک نامزد رسمی به اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا صحبت می کنیم که احتمالاً در نشست بعدی اروپا تصمیم گیری خواهد شد. گیر شکل گرفته. پس از تایید رسمی نامزدی اوکراین، مذاکرات رسمی بین اتحادیه و این کشور آغاز خواهد شد و تخمین زده می شود که این مذاکرات به دلیل تعداد زیادی از بندهای سیاست کلی که ۳۵ مورد است، سال ها طول بکشد.