اهمیت آموزش و ورزش سگ در زندگی روزمره

سلامت خوب و معیشت پایدار تنها زمانی امکان پذیر است که همه چیز با اعتدال به دست آید، به عبارت دیگر زمانی که تعادل کلی حفظ شود. در مورد حیوانات خانگی به غیر از غذا، سرپناه و لوازم جانبی سبک زندگی آنها به فعالیت بدنی نیز نیاز دارند. اگر تمایلات خاص حیوان مانند جویدن، دویدن، کاوش، گاز گرفتن و غیره برآورده نشود، در نهایت منجر به اضطراب، وسواس، بی قراری و پرخاشگری می شود.

بیایید مثالی بزنیم که سگ ها خانه را به هم می ریزند، کفش ها را می جوند، کوسن های مبل را می جوند، پرده ها را پاره می کنند و تمام وسایل خانه از این قبیل. این اتفاق می افتد زیرا آنها تمایلات جویدنی دارند که باید برآورده شوند. اگر به همین ترتیب ادامه دهید، ممکن است سگ به حیوانات دیگر آسیب برساند یا در واقع انسان را نیز گاز بگیرد. از این رو، همیشه مهم است که دوست سگ خود را حداقل ۲ تا ۳ ساعت در روز سرگرم زمان بازی نگه داریم تا سلامت و ثبات روانی بهتری داشته باشیم.

سگ خود را با بهترین اسباب بازی های سگ تربیت کنید

اسباب بازی ها انواع مختلفی دارند و به ترتیب به روش های متفاوتی نیز کار می کنند. اسباب بازی های مخمل خواب دار وجود دارند که با سگ ها سازگاری دارند و در برابر نیش شدید حیوانات نیز مقاوم هستند. اسباب‌بازی‌های سگ تخفیف تعاملی به آنها کمک می‌کند تا تمایلات کاوشگری خود را برآورده کنند و آنها را تا زمانی که سطح هوش آنها را توسعه دهد مشغول نگه می‌دارند. علاوه بر این، اسباب‌بازی‌ها و استخوان‌هایی وجود دارد که حیوان را راضی و فعال نگه می‌دارد. چنین لوازم جانبی قطعا سبک زندگی بهتری را برای افراد ایجاد می کند

حیوان و در واقع وقتی صاحب خانه نیست یا وقتی در خانه تنها می ماند، همراهی می کند.

مزایای آموزش سگ های ما چیست؟

زمان بازی ممکن است در ظاهر فقط سرگرمی و سرگرمی به نظر برسد، اما وقتی عمیقا بررسی شود، در واقع متوجه می‌شویم که چنین فعالیت‌هایی نقش حیاتی در شکل‌دهی سبک زندگی حیوان دارند و به طور همزمان شرایط آن را نیز بهبود می‌بخشند. به عنوان مثال، اسباب‌بازی‌هایی که خوراکی‌های غذایی را ذخیره می‌کنند، حیوان را درگیر فرآیند خاصی می‌کنند که با تنقلات به او پاداش می‌دهد.

در نهایت عادت تعامل با لوازم جانبی خاص را ایجاد می کند تا پاداش نهایی آن را به دست آورد. داشتن چیزهایی که آنها را بیاورند، آنها را با مالک مرتبط می کند و در نهایت باعث بهبود روابط نیز می شود. اسباب‌بازی‌های جویدنی غیرسمی تمایلات طبیعی جویدن را برآورده می‌کنند و از گم شدن وسایل خانه مانند پرده، کوسن و موارد مشابه جلوگیری می‌کنند.

با استفاده از چنین لوازم جانبی، صاحبان می توانند به طور موثر سگ های خود را آموزش دهند و به طور همزمان از تمایلات نادرست مانند پرخاشگری، ناامیدی و افسردگی خلاص شوند. با این حال، همه انواع اسباب بازی ها مناسب نیستند، بنابراین همیشه مناسب است که موارد را تجزیه و تحلیل کنید، مطمئن شوید که آنها سمی نیستند و از نظر اندازه نیز مناسب هستند. با وجود تمام اصول اولیه، سگ ها مطمئناً زندگی لوکس و خوشبختی خواهند داشت.

بگذارید نتیجه گیری کنیم؟

حیوانات به محبت و مراقبت از جمله فعالیت های بدنی نیاز دارند تا زندگی بدون مزاحمتی داشته باشند. زمان بازی با صاحب در نهایت حس اطاعت سگ را تقویت می کند. علاوه بر این، بازی کردن یا جویدن با اسباب‌بازی‌ها به تنهایی به آنها کمک می‌کند حتی زمانی که صاحب آن در خانه حضور ندارد. به این ترتیب حیوانات خانگی کنار گذاشته نخواهند شد و شرایط زندگی تا حد کمال بهبود خواهد یافت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر