امیرعبداللهیان: بر گفتگو و همکاری منطقه ای تاکید می کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان عصر امروز با وزیر امور خارجه کشورتان بدر البوسعیدی وزرای امور خارجه عمان در خصوص مهمترین موضوعات در دستور کار دوجانبه و همچنین برخی موضوعات مورد توجه مشترک در حوزه های منطقه ای و بین منطقه ای گفتگو کردند. بین المللی با تلفن صحبت کن و تبادل .

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به عمان، این سفر را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست.

او توجه ویژه ای به رهبران دو کشور داشت توسعه روابط تهران بیش از هر زمان دیگری و مسقطتوافقات انجام شده در این سفر نیاز به پیگیری و اجرا دارد استرس گرفت.

امیرعبداللهیان با استقبال از سفر هیات دولت عمان به تهران به منظور پیگیری توافق، بر عزم جدی دو طرف برای پیشرفت. همکاری استرس گرفت.

روسای دستگاه های سیاسی کشورمان با ارزیابی نقش عمان در تحولات کلیدی منطقه، از تلاش های این کشور برای برقراری صلح، ثبات و همکاری در منطقه قدردانی کردند.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر پیش رو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه یادآور شد: مقامات منطقه نباید اجازه دهند خارجی ها بر همکاری و ثبات منطقه تأثیر بگذارند. ما بر گفتگو و همکاری منطقه ای تاکید می کنیم تاکید ما داریم ما معتقدیم که آینده منطقه باید توسط مردم تعیین شود.

بدر البوسعیدیوزیر خارجه عمان نیز در این نشست حضور داشت تاکید وی در سفر موفقیت آمیز آیت الله رئیسی به عمان در خصوص اجرای توافقات صورت گرفته بین دو کشور گفت: توسعه ما به روابط با کشورهای منطقه اعتقاد داریم.

وزیر امور خارجه عمان همچنین از تشکیل کارگروهی در دولت عمان برای پیگیری توافقات انجام شده در سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان خبر داد. مسقط مطلع.

طرفین این تماس به آتش بس ادامه می دهند یمن او استقبال کرد. امیرعبداللهیان محاصره انسانی باید به طور کامل برداشته شود یمن استرس گرفت.

امیرعبداللهیان وی به همتایان عمانی خود در جریان آخرین تحولات مذاکرات برای رفع تحریم ها قرار داد.