امنیت پایدار در کشور و منطقه آذربایجان غربی برقرار است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، امیر سرتیپ علی حاجلیو ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به حضور رسمی نیروی انتظامی و نیروهای مسلح، ناامنی در منطقه وجود ندارد و امنیت پایدار در منطقه و تمام نقاط کشور حاکم است. یک نمونه بارز از Arabine Walk دارد.” بازگشایی مرز حسینی و تمرچین

وی افزود: حراست مقدس از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اوج افتخار ایران اسلامی بوده و گرامیداشت هفته پاسداشت فرصت بسیار ارزشمندی برای تکریم و یادآوری گنجینه فضایل و ارزش های اخلاقی و انسانی است. و فرهنگ حاکم در جبهه های دفاع از حق علیه باطل. .

هشت سال پاسداری مقدس شکوه و سلطه دشمن را در هم شکست و رشادت ها و دلاوری ها بعد از سال ۵۷ انقلاب جدیدی را رقم زد. کشور در مقابل تحریم ها و هژمونی دشمن ایستاد و امام خمینی(ره) هژمونی دشمن را برانداخت.

حاجیلو با اشاره به برنامه های دفاع مقدس در استان گفت: برنامه های دفاع مقدس از فردا آغاز می شود و از ۷۵۴ نفر از جانبازان دفاع مقدس از طریق ویدئو کنفرانس با حضور مدیران ارشد و مسئولان سیاسی تجلیل می شود.

وی افزود: ۱۰ شهریورماه ساعت ۸ صبح رژه نیروهای مسلح در مراکز استان ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و از عموم مردم دعوت می شود با حضور پر رنگ خود حمایت و نگرانی خود را اعلام کنند. سالهای حفاظت مقدس.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب کشور با اشاره به دیگر مناسبت های هفته دفاع مقدس گفت: افتتاحیه نمایشگاه ۸ ساله حراست در بوستان الارباگی ارومیه، دیدار با نمایندگان روحانیت استان آذربایجان غربی، غبارروبی قبور شهدا، مراسم بزرگداشت خلبان شهید حیدری در مهاباد، نماز جمعه شرکت نیروهای مسلح، کارکنان و تجلیل از خانواده آنان و دیدار با خانواده شهدا، محفل انس با قرآن، تجلیل از سربازان نمونه، بزرگداشت کمبه شهدای ارومیه، مسابقات ورزشی و فرهنگی و… از رویدادهای این هفته است.

هفته دفاع مقدس گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان و اقدامات نیروهای مسلح در طول هشت سال دفاع مقدس، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی خط کشی باطل در برابر تمامی معادلات و محاسبات استکبار جهانی آن زمان بود.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب کشور، اولویت اول نیروهای مسلح را حفظ حاکمیت کل کشور و حراست از مرزها عنوان کرد و نیروهای مسلح با تمام توان از مرزهای خود حفاظت کرده اند و ما هم هستیم. در حال حاضر سیستم امنیتی کامل در تمام نقاط کشور وجود دارد.

وی با اشاره به تحرکات اخیر در مرزهای ایران تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران دوستی با کشورهای همسایه است و تغییر سرزمین ها و مرزها را به نفع کشورها نمی داند و حق جمهوری اسلامی ایران است. نظام بارها توسط دشمنان میدانی و در عرصه های مختلف آزمایش شده است و ایران کشور سرافراز اسلامی است. اعتراف نمی کند، دشمنان باید بدانند که در صورت ورود به این بازی خطرناک، با حمله ای جدی مواجه خواهند شد. جمهوری اسلامی ایران.

حاجیلو به عملیات های اخیر ارتش در مرز تمرچین اشاره کرد و گفت: بزرگترین موکب پذیرایی از زائران حسینی عربی توسط ارتش شمالغرب در تمرچین احداث شد که به ۲۰۰۰ زائر عرب اسکان و خدمات رسانی کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب کشور یادآور شد: اکیپ های تعمیر سیار برای خدمات رسانی و تعمیر راه های ارومیه به پیرانشهر و تیم های امدادی در مسیرهای پیاده روی و مرز تمرچین حضور داشتند.