امامزادگان لرستان میزبان زائران / به تماشای ساختار اسلامی بنشینیم – خبرگزاری مهر | اطلاعات ایران را انتخاب کنید و انتخاب کنید جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانداری ها: استان لرستان همه ساله در بخش امامزادگان، بقاع متبرکه را انتخاب کنید و انتخاب کنید میزبانی اجتناب کرده اند توانمندی های بالایی برخوردار است. اسب ها انواع زیادی اجتناب کرده اند مسافران مذهبی.

اماکن مذهبی این شهرستان اجتناب کرده اند کودشت اجتناب کرده اند نورآباد تا خرم آباد را انتخاب کنید و انتخاب کنید بروجرد در غرب ملت شناسایی شده است است، حتی برخی اجتناب کرده اند امامزادگان میزبان حضور تعداد انگشت شماری هزار زائر در ایام نوروز است.

{در این} گزارش به یک زن و شوهر جاذبه گردشگری مذهبی {در این} استان ردیابی می کنیم کدام ممکن است در واقع {به دلیل} تعدد بقاع متبرکه در لرستان، راه اندازی شد همه آنها برای این وضعیت صحیح نیست.

امام زاده زید بن علی. نگین گردشگری مذهبی خرم آباد

به همین جهت در گزارش قبر زید بن علی آمده است.پ) در محله ای به همین نام در غرب مسجد کامل خرم آباد را انتخاب کنید و انتخاب کنید در وسط بازار روزانه شهر قرار دارد.

مساحت قبرستان شش هزار متر مربع است کدام ممکن است در بازتاب قبرستان {بوده است}. در وسط این سرزمین آرامگاهی موجود است کدام ممکن است آیات را انتخاب کنید و انتخاب کنید کلماتی به جاده نسخ بر روی آن موقعیت بسته است. در حاشیه از شرقی بقعه نام درک نجار را انتخاب کنید و انتخاب کنید گذشته تاریخی مونتاژ آن اشاره کردن شده است.

امامزادگان لرستان میزبان زائران است/ به تماشای معماری اسلامی بنشینیم

قدمت بنای حال قبرستان به سال ۱۳۰۷ هجری قمری برمی گردد. بر مقدمه کتیبه بنا کدام ممکن است به جاده کوفی نوشته شده، بدر بن در سال ۴۰۴ هجری قمری این مقبره را سفارش داده است. حسنویی ساخته زید بن علی بن حسین بن علی بن طالب (پ) متعلق به.

حرم هشت ضلعی با ۴ ضلع بی نظیر است کدام ممکن است هر خوب اجتناب کرده اند این اضلاع به اضلاع کوچکتری جدا کردن تبدیل می شود.

بنای امام زاده زید بن علی خرم آباد تماماً اجتناب کرده اند آجر بازسازی شده است. صندوقچه ای چوبی را انتخاب کنید و انتخاب کنید اسپرسو ای رنگ با جزئیات حکاکی شده انصافاً بر روی مقبره گذاشته شده بود. پله های منتهی به پایین مقبره نیز در هر ۲ ردیف بقعه تعبیه شده بود.

قبر دارای ۲ تاج گل است کروی در طرفین آن آجری با کاشی های انصافاً تقویت شده بود کدام ممکن است بر روی آن عبارات مقدس نوشته شده بود. درگاه بی نظیر حرم به شکوه اجتناب کرده اند چوب مخصوص بازسازی شده را انتخاب کنید و انتخاب کنید آیات را انتخاب کنید و انتخاب کنید عبارات متبرکه به جاده نسخ حکاکی شده است.

امروزه {به دلیل} قرار تکل این امامزاده {در میان} بازار خرم آباد، محراب این بقعه توسط مغازه هایی محصور شده است کدام ممکن است برای بهبود گردشگری مذهبی خرم آباد خواستن به آزادسازی دارد.

امامزاده جعفر بروجرد; جلوه ای اجتناب کرده اند ساختار اسلامی

امامزاده جعفر شناخته شده به عنوان بنایی مذهبی را انتخاب کنید و انتخاب کنید تاریخی در نیمه شرقی بروجرد قرار دارد کدام ممکن است بر مقدمه کتیبه های حال امامزاده جعفر (ع)پ) فرزند امام موسی کاظم(ع)پ) با این حال برخی دارایی ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید متون تاریخی با ۵ واسطه این امامزاده را به امام سجاد نسبت می دهند.پ) ارتباط برقرار می کنند.

گنبد هرمی تعیین کنید این آرامگاه الگوی فوق العاده شکوه اجتناب کرده اند آثار هنری را انتخاب کنید و انتخاب کنید ساختار سلجوقی است. مقبره موجود در آن هشت ضلعی است، با سنگی اجتناب کرده اند چوب را انتخاب کنید و انتخاب کنید ورشو در وسط. این هست دانش شد بر روی آرامگاهی شش پله زیرین‌تر اجتناب کرده اند مقبره قرار دارد را انتخاب کنید و انتخاب کنید طبقات قبرستان ۱۸ طبقه با انتهای مخروط شکاف دارد.

گذشته تاریخی وفات امام زاده جعفر ۵۲۵ هجری قمری. او هست. اندازه عمومی مقبره ۲۰*۲۲ را انتخاب کنید و انتخاب کنید قله آن ۲۰ متر است. سقف آن سرپوشیده را انتخاب کنید و انتخاب کنید نمای بیرونی آن به صورت هرمی اجتناب کرده اند مصالح آجر را انتخاب کنید و انتخاب کنید کاشی، موجود در بنا آینه ای را انتخاب کنید و انتخاب کنید بر در حجاری شده آیاتی اجتناب کرده اند قرآن موقعیت بسته است.

این بقعه در سال ۱۲۰۸ به اصل طاغخان تحت سلطه وقت بروجرد مرمت را انتخاب کنید و انتخاب کنید مرمت شد. در محوطه این امامزاده ۵۰ اصله درخت موجود است کدام ممکن است ۲ درخت آن چنار را انتخاب کنید و انتخاب کنید یکی ۳۸۰ ساله است.

امامزادگان لرستان میزبان زائران است/ به تماشای معماری اسلامی بنشینیم

بقعه امامزاده جعفر بروجرد یکی اجتناب کرده اند بناهای جلب توجه ساختار اسلامی در استان لرستان را انتخاب کنید و انتخاب کنید غرب ایران است. گنبد هرمی تعیین کنید این بقعه کدام ممکن است بیش اجتناب کرده اند هزار سال قدمت دارد در وسط سلجوقیان بازسازی شده را انتخاب کنید و انتخاب کنید یکی اجتناب کرده اند الگوی های ساختار سلجوقی است.

این گنبد منحصر به شخص شبیه خوب مخروط بلند را انتخاب کنید و انتخاب کنید پلکانی ۱۸ سطح است. الگوی‌هایی اجتناب کرده اند این گنبدها در غرب ایران کمتر دیده می‌شود، با این حال در مناطق جنوبی مشابه خوزستان، آثار مشابهی مشابه مقبره دانیال نبی در شوش موجود است.

بنای امامزاده جعفر (علیه السلام) در شهر بروجر درمورد به فاصله سلجوقیان است را انتخاب کنید و انتخاب کنید به شماره ۱۸۵۵ در فهرست آثار سراسری ایران به سند رسیده است.

امامزاده جعفر اجتناب کرده اند شهرستان بروجرد جدا از اینکه محل برگزاری مراسم مذهبی بروجر است شناخته شده به عنوان یکی اجتناب کرده اند جاذبه های مذهبی غرب ایران هر ساله پذیرای زائران زیادی است.

بر این مقدمه، این گزارش حاکی اجتناب کرده اند کدام ممکن است شهر بروجرد جدا از امامزاده جعفر، دارای بناهای عکس است کدام ممکن است هر خوب الگوی ناب ساختار ایرانی-اسلامی است را انتخاب کنید و انتخاب کنید هم مسجد امام را انتخاب کنید و انتخاب کنید هم مسجد کامل بروجرد بخشی اجتناب کرده اند گذشته تاریخی کهن را در شخصی جای داده است. اجتناب کرده اند این سرزمین

شهر دلفان میزبان ۴ امامزاده است

متعاقباً گزارش شهرستان دلفان با وسعت ۲۷۴۰ کیلومتر مربع در شمال غربی استان لرستان {در میان} منطقه‌کوه‌های زاگرس را انتخاب کنید و انتخاب کنید در محاصره کوه‌های بالا به فلک کشیده محراب، الاخدر را انتخاب کنید و انتخاب کنید سفره کوه واقع شده است است کدام ممکن است شاهد حضور . سالانه ۱۰۰۰ مسافر مذهبی در ایام مختلف سال به طور قابل توجهی در ایام نوروز {در این} شهر باستانی حضور داریم.

گفتنی است این شهرستان خرسند میزبان ۴ امامزاده ابراهیم (علیه السلام) اغلب به عنوان شناخته می شود بابا عظیم، امامزادگان احمد، محمود را انتخاب کنید و انتخاب کنید امامزاده محمد اغلب به عنوان شناخته می شود پیر محمد است.

در جای جای این دیار کهن، بر فراز ارتفاع ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید گاه در دشت های متنوع اجتناب کرده اند شهرها را انتخاب کنید و انتخاب کنید قصبه ها، بقاع متبرکه ای قرار دارد کدام ممکن است هر کدام ضریح شریف امامزاده ای اجتناب کرده اند تبار ایمان را انتخاب کنید و انتخاب کنید تبار عشق است. را انتخاب کنید و انتخاب کنید عصر پیام آور عشق.

امامزادگان لرستان میزبان زائران است/ به تماشای معماری اسلامی بنشینیم

زیارتگاه بکشان {در این} قلمرو مرزی سالهاست بوسه دل را انتخاب کنید و انتخاب کنید مأمن دیدار دل شکستگان را انتخاب کنید و انتخاب کنید عاشقان {بوده است}. گویی حرمشان پناهگاه عشق است را انتخاب کنید و انتخاب کنید صحنشان بالا پل را انتخاب کنید و انتخاب کنید مخاطبانشان غریب را انتخاب کنید و انتخاب کنید شناخته شده.

همین جا در سرزمین دلفان، در انواع کوه محراب، محراب اهل کلید را انتخاب کنید و انتخاب کنید قبله مردمان سرزمین ماست. ۹ در پایین، ۹ در آسمان، ۹ در پایین را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۹ در آسمان. این آستانه خوب ترین ستاره در منظومه ستارگان اطلاعات است.

نام او ابراهیم فرزند هفتمین پیشوای دینی را انتخاب کنید و انتخاب کنید برادر بزرگوار خورشید تابان خراسانی است. آوازه اش سالیان دراز پیرامون وقف زاده شد، نسیم کرامتش در شهر را انتخاب کنید و انتخاب کنید روستا پیچید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بازو شفاعتش همواره مشتاق در مورد عاشقان حرم مطهرش بود.

این کعبه اجتناب کرده اند سرزمین دلفین ها بارگاه تشک امام زاده بابا عظیم است.

بارگاه ملکوتی امام زاده ابراهیم (علیه السلام) فرزند امام موسی کاظم (علیه السلام) در ۶۵ کیلومتری جنوب غربی شهر نورآباد در وسط دلفان را انتخاب کنید و انتخاب کنید کوه های بالا به فلک کشیده محراب را انتخاب کنید و انتخاب کنید سرکشتی قرار دارد. بدیهی شدند.

امامزادگان لرستان میزبان زائران است/ به تماشای معماری اسلامی بنشینیم

بابا عظیم یکی اجتناب کرده اند اماکن تاریخی را انتخاب کنید و انتخاب کنید مذهبی شهرستان دلفان است را انتخاب کنید و انتخاب کنید معجزات این بزرگوار بر هیچکس روکش دار نیست را انتخاب کنید و انتخاب کنید هر ساله عاشقان را انتخاب کنید و انتخاب کنید عاشقان اهل بیت علیهم السلام اجتناب کرده اند راه در اطراف به زیارت این کودک می پردازند. . را انتخاب کنید و انتخاب کنید تعطیل

قدمت بنای تاریخی این بقعه به فاصله تیموریان بازمی‌گردد کدام ممکن است در وسط قاجاریه را انتخاب کنید و انتخاب کنید دوران اخیر مرمت شده است را انتخاب کنید و انتخاب کنید کاشی‌های رنگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید آجرهای عجیب و غریب مناره کدام ممکن است به شکوه استفاده شده، آثار تاریخی بنا را نماد می‌دهد.

گنبد شهر حج با ۱۰۰۰ زائر

شهر زیارتی درگاه گنبد یکی اجتناب کرده اند شهرهای درمورد به شهرستان خدشت است کدام ممکن است یکی اجتناب کرده اند نوادگان امام «موسی بن جعفر (علیه السلام)» امام زاده محمد اغلب به عنوان شناخته می شود «شاهزاده محمد» در آن آرمیده است.

امامزادگان لرستان میزبان زائران است/ به تماشای معماری اسلامی بنشینیم

این شهرستان نزدیک به وجود آستان مقدس این امامزاده به زیارتگاه غرب ملت تغییر شده است کدام ممکن است همه ساله در ایام نوروز پذیرای زائران متنوع اجتناب کرده اند استان های همجوار لرستان است.

درآمد اهالی درگاه گنبد اصولاً در ایام نوروز را انتخاب کنید و انتخاب کنید اولین ماه بهار است را انتخاب کنید و انتخاب کنید ساکنان این شهر زیارتی در ماه های تولید دیگری سال درآمد چندانی ندارند.