الگوی موفق بهره برداری از توان مردمی برای حل مشکلات محله ای در کاشان


به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، مرتضی پانمهدی جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در همایش شورای تحقق محلات اسلامی کاشان با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ شهر کاشان اقداماتی را انجام داده است، گفت: در راستای ایجاد محله های اسلامی برای اولین بار. نخبگان و روحانیون کمیته‌های اتاق فکر تشکیل داده‌اند و در جمع‌بندی جلسات متعدد، مقرر شد در ۱۰۰ محله شهر، ستاد محلات اسلامی ایجاد شود. سعی کنید نماینده مردم آن منطقه باشید و مشکلات آنها را حل کنید.

وی با اشاره به اینکه محله اسلامی به معنای منطقه ای نیست که فقط در آن نماز خوانده شود و نماز دسته جمعی خوانده شود، افزود: محله اسلامی به این معناست که مردم خود را در قبال یکدیگر مسئول بدانند و بی تفاوت نباشند و با معرفت با یکدیگر زندگی کنند و تلاش کنند. برای حل مشکلات یکدیگر

پناهی با بیان اینکه تعداد محله های اسلامی کاشان به ۵۷ محله افزایش یافته است، تصریح کرد: در ۲۰ محله کاشان شوراهای محله و اردوگاه های اجتماعی ایجاد شده است و اعضای اردوگاه نیز می دانند که باید از توانمندی های محله استفاده کنند. برای خطرات و خطرات شناسایی شده برنامه ریزی کنید. برای حل مشکلات با استفاده از توانایی های افراد در همان محله.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: ۳۷ ناحیه دیگر کاشان برای آماده سازی اردوها و رفع مشکلات مشارکت و حضور مردم یک روز را از دست ندهند. در صحنه تا دولت ها بتوانند به مردم کمک کنند، همانطور که دیدیم، مردم نقش اصلی را در حوادث تصادفات ایفا می کنند.

وی با اشاره به درخواست رهبر معظم انقلاب از بسیج برای تحقق مردم سالاری دینی، تصریح کرد: بسیج مظهر مردم سالاری دینی است و به این معناست که مردم خود را مسئول بدانند و در مقابل حل مشکلات بایستند. خود مردم.

پنهدی با بیان اینکه امروز محلاتی که اردوگاه های خود را برپا کرده اند نتایج مورد انتظار را می بینند، افزود: مردم این مناطق خوش بین ترند، شعور اجتماعی آنها افزایش یافته و احساس مسئولیت بیشتری را در بین آنها شاهد هستیم.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به ابلاغ سند ارتقای ده ساله بسیج خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۲۰۱۸ بسیج را جزء مردم نامیدند، بنابراین شعار ماست. اردوگاه های اجتماعی “توسط مردم، با مردم” است. و برای مردم هستند.

وی راه اندازی کمپ های اجتماعی در مجاورت شهر کاشان را اقدامی کم نظیر دانست و خواستار انتقال تجربیات موفق اردوهای محله اسلامی شد.

انتهای پیام/۳۶۴۹/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید