افزایش ۳۰ درصدی تناژ بارگیری در راه آهن زاگرس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحسن زیودار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اردیبهشت ماه امسال ۲۹۰ تن کالا توسط ۱۶۴ واگن در اداره کل راه آهن منطقه زاگرس تخلیه شد.

وی در ادامه گفت: در اردیبهشت ماه امسال بیش از ۲۳ هزار و ۶۵۵ تن بار با ۳۹۵ واگن توسط اداره کل راه‌آهن منطقه زاگرس در حوزه باری بارگیری و جابجا شد که نشان‌دهنده مدت مشابه سال گذشته است. افزایش ۳۰ درصدی باربری و ۲۵ درصدی بارگیری واگن در اداره کل.

مدیرکل راه آهن زاگرس گفت: در اردیبهشت ماه سال گذشته ۱۳ هزار و ۸۱۳ مسافر به این اداره کل جابه جا شدند که در مدت مشابه امسال به ۳۰ هزار و ۴۶۵ نفر رسید که در مقایسه با ۴۸۷ رام قطار، ۱۲۰ درصد افزایش داشته است. تعداد مسافران این دفتر عادی است.

وی افزود: همچنین این اداره کل در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش راندمان لکوموتیو را نشان می دهد.

زیودار خاطرنشان کرد: گروه نظارت بر خط و سازه فنی اداره کل با همکاری تعمیر و نگهداری خطوط و ابنیه فنی نظارت و تعمیر مستمر خود را به نحوی مرتبط انجام می دهد.

وی در ادامه گفت: در حوزه تعمیر و نگهداری مستمر، برچیدن ماشین آلات سوزنی قدیمی در ایستگاه بالارود به منظور ارتقای کیفیت خدمات در حوزه حمل و نقل ریلی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راه آهن زاگرس گفت: یک دستگاه سوزن سنگین با ۲۰۰ متر مکعب سفال و مونتاژ و تراورس بتنی نصب و سیگنال های الکتریکی مربوطه در ایستگاه بالارد پخش شد.

وی گفت: اجرای ۱۰۰ متر مکعب بالاستینگ و کاهش خطوط اتصال سوزنی و جانبی از جمله فعالیت های تکمیلی است که در ایستگاه بالارود انجام می شود.