افزایش مبتلایان مشکوک به کرونا در اردبیل – خبرگزاری مهر ایران و جهانعلی محمدیان اردی وی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت کرونا، به روند افزایشی بیماران مشکوک به کرونا در اردبیل اشاره کرد و گفت: موج هفتم کرونا در حال افزایش میزان ابتلا و بستری شدن بیماران است. در چنین شرایطی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط همه افراد به ویژه در مراکز پرتردد و فضاهای بسته، یک ضرورت و مانع دفاعی برای حفظ سلامت خود و دیگران است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار در بیمارستان های مراکز درمانی استان بستری شدند، گفت: در حال حاضر ۵۰ بیمار به دلیل کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد ۷ بیمار در بخش آی سی یو کرونا و ۹ بیمار بستری هستند. وی پس از بهبودی مرخص شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شبانه روز گذشته ۲۸۶ نفر از بیمارستان ها و ۱۸۶ نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کردند. خوب بیا بیرون

محمد اردی وی افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان اردبیل به صفر رسیده و هیچ موردی بر اثر ابتلا به کرونا در شبکه بهداشت و درمان استان قزوین گزارش نشده است.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد: از همه شهروندان تقاضا داریم پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و در تزریق دوز واکسن کرونا برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس کوشا باشند. یک خاص