افزایش قیمت دلار به دلیل ناآرامی ها/ دولت هنوز گزارش بودجه شرکت های دولتی را در مجلس ارائه نکرده است


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

افزایش قیمت دلار به دلیل ناآرامی ها/ دولت هنوز گزارش بودجه شرکت های دولتی را در مجلس ارائه نکرده است

محمد خدابخشی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی منی بان در واکنش به زمزمه افزایش قیمت بنزین گفت: قیمت هیچ جا گران نشده است، میزان بنزین. افزایش خواهد یافت، به عبارت دیگر تا به امروز این موضوع در دولت و مجلس مطرح نشده است.» و من گوش نکردم اما واقعیت این است که دولت بخشی از قیمت بنزینی را که با نرخ ۳۰۰۰ تومان به فروش می رسد به نام بنزین آزاد یارانه می دهد.

وی افزود: بنابراین دولت به بنزین آزاد هم یارانه می دهد اما رایگان نیست اما یارانه ای که به بنزین آزاد داده می شود از یارانه ۱۵۰۰ تومانی کمتر است. با این حال بحثی درباره افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

خدابخشی با اشاره به علت افزایش قیمت دلار، تصریح کرد: به هر حال اعتراض بر قیمت دلار تاثیر می گذارد. بنابراین یکی از عواملی که منجر به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی می شود، اعتراض است، زیرا در نتیجه اعتراض، ناامنی به وجود می آید و این ناامنی سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می دهد و در نهایت مردم را متضرر می کند.

این نماینده شورای اسلامی مجلس درباره لایحه بودجه ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: دولت باید در آبان ماه بودجه شرکت های دولتی را به مجلس گزارش کند و در نهایت تا ۲۴ آذرماه لایحه بودجه کل کشور را به مجلس ارسال کند. اما دولت تاکنون گزارش بودجه شرکت های دولتی را در مجلس ارائه نکرده است. بر اساس قانون، پس از ارائه گزارش دولت، دیوان محاسبات ۲۰ روز فرصت دارد تا نتیجه گزارش را به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کند.

منابع خبری

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=307994