افتتاح ۱۴ پروژه حوزه سلامت در سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بهمن نقی پور روز یک شنبه در نشست مشترک با نمایندگان شورای اسلامی استان، پروژه‌های عمرانی بخش سلامت آذربایجان شرقی را بسیار متنوع و مهم خواند و با اشاره به اینکه لیست پروژه‌های عمرانی ناقص با درصدهای پیشرفت متفاوت احصا شده است، افزود: در این خصوص مطالبه شدید و جدی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داریم.

به گفته وی در این رابطه قول اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان در جریان سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به آذربایجان شرقی گرفته شده است.

نقی پور ادامه داد: اعتباری نیز مازاد بر این اعتبار برای پروژه‌های شهرستان‌ها در حال مصوب شدن است که امیدواریم تا سال ۱۴۰۲ شاهد تحول عظیم در حوزه پروژه‌های استانی و خدمات بهداشتی و درمانی در منطقه باشیم.

وی اضافه کرد: برای بیمارستان یک هزار تختخوابی تبریز نیز جذب اعتبار خوبی طی سال جاری داریم و باید متوجه باشیم که با افتتاح فاز اول این مرکز درمانی مهم، علاوه بر کلانشهر تبریز و سایر شهرهای آذربایجان شرقی، سایر استان‌های همجوار نیز از خدمات آن برخوردار خواهند شد.

نقی پور یادآور شد: با وجود شرایط سخت اقتصادی و با حمایت ویژه مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتباری نیز برای پرداخت بدهی‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز اختصاص داده شده است.

وی به توسعه خدمات بهداشتی درمانی در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: اولویت اساسی و اصلی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تخصیص اعتبارات، مناطق محروم و کم برخوردار است و در این رابطه تاکنون اقدامات مؤثری به انجام رسیده است.

نقی پور با بیان اینکه حدود ۲۴ هزار نفر در بدنه دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: در دوران همه گیری کرونا شاهد از خود گذشتگی کادر بهداشت و درمان استان بودیم و امروز به منظور ارائه خدمات مطلوب به مردم شریف استان نیازمند همراهی همه ادارات، نهادها و سازمان‌ها هستیم.

وی تحقق برنامه‌های حوزه بهداشت را در گرو همراهی مردم با دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: در حوزه بهداشت اگر می‌خواهیم به موفقیت ویژه ای دست یابیم و شاهد شکوفایی و ارتقای این بخش باشیم باید مردم دست به دست هم داده و همکاری لازم را با برنامه‌های این بخش داشته باشند.

وی ادامه داد: تمام تیم‌های دانشگاهی با نیت خدمت در اختیار مردم هستند تا عدالت اجتماعی در حوزه سلامت رعایت شود و سعی خواهیم کرد بی عدالتی‌ها را رفع کنیم.

نقی پور ادامه داد: در حوزه بهداشت، تغذیه، روش و سبک زندگی، سلامت روان، ورزش، نشاط و تفریح و مسائلی همچون قند خون، فشار خون، بحث جمعیتی و پیری جمعیت به شدت نیازمند همراهی مردم هستیم و پاسخگویی به مردم و مسئولین بالادستی از وظایف ماست و ما باید در حل مشکلات شفاف سازی کنیم و ضمن عمل به جهاد تبیین در رفع مشکلات، پشتیبان هم باشیم.