افتتاح مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، مهدی گلنوی رئیس مرکز گفت و گوی بین المللی با حضور مهدی گلنوی روز سه شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ در مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری سلیمانیه ایران. مهدی شوشتری رئیس علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، استاندار سلیمانیه دکتر حوال ابوبکر، رئیس دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه هوشیار عبدالله عزیز و نماینده وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان، استاندار سلیمانیه و حلبچه، رئیس دانشگاه سلیمانیه، مدیر کل ادارات دولتی سلیمانیه، روسای انجمن صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان، اتاق های بازرگانی و صنایع و تجار جمعی از فعالان اقتصادی افتتاح شد.

در این مراسم با پوشش رسانه ای گسترده اقلیم کردستان، مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه ابراز امیدواری کرد که این مرکز که دارای دو بعد تجاری، علمی و فنی است راه اندازی شود. ، می تواند در توسعه روابط تجاری و تجاری و همچنین در حفظ روابط آموزشی و آموزشی بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق به ویژه منطقه سلیمانیه نقش بسزایی داشته باشد.

فرماندار سلیمانیه دکتر حوال ابوبکر و نماینده وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان، دکتر. هوشیار عبدالله عزیز در سخنانی جداگانه به روابط عمیق سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تجاری میان آنها اشاره کرد. درباره حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در جمهوری اسلامی ایران و سلیمانیه اقلیم کردستان. و سلیمانیه استقبال کرد و راه اندازی خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه را سرآغاز و فرصتی برای علمی، آموزشی و توسعه دانست. روابط فنی در فیمابین

مهدی قلعه نویی، رئیس مرکز ارتباطات بین‌الملل، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی ضمن بحث و بررسی و اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه دانش اقتصاد مبتنی بر افتتاح مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه به عنوان ششمین کشور با تاکید بر آمادگی کامل جمهوری اسلامی هند برای نوآوری و فناوری ایران در خارج از کشور (پس از کنیا، چین، روسیه، ترکیه و سوریه). ایران دانش فنی و فناوری پیشرفته در زمینه های مختلف را به عراق و اقلیم کردستان منتقل خواهد کرد.

پس از مراسم افتتاحیه، مهمانان از بخش‌های مختلف مرکز از جمله سالن‌های اجتماعات، فضاهای کاری مشترک، اتاق‌های کار شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و نمایشگاه چند محصول و کالای دانش‌بنیان ایرانی از جمله کل عملیات بازدید کردند. تجهیزات اتاق.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید