اظهار نظر کوهسار درباره ساخت و سازها/بناهای غیرمجاز خارج از چارچوب است


علیرضا فلاح پور بخشدار کوهسار در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرج با بیان اینکه دهستان چندر بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۴ دارای ۳۱ روستا با ۲۸ هزار نفر جمعیت است، اظهار داشت: ۲۹ روستا از مناطق گردشگری استان هستند. دهیاری و پریشاد دارند و دو روستا به دلیل جمعیت دهیاری و پریشاد ندارند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی و گازرسانی به روستاهای گردشگری مطرح شده است، گفت: گازرسانی در ۶ روستا مطرح شده و در چند روستا بحث مخازن آب مطرح شده است.

فلاح پور با اشاره به اینکه برای امنیت مردم پیگیر موضوع نیروی انتظامی در برخی مناطق هستیم، افزود: پیگیر تامین امنیت مردم و گردشگران در منطقه برغان برای ایجاد نیروی انتظامی هستیم.

وی با اشاره به اینکه اکثر روستاها آسفالت شده اند، افزود: روستای سپید آرا تنها راه روستایی آسفالت نشده قبل از روستای سیرود است که برای آن مکاتبه و پیگیری کرده ایم.

این قسط تصریح کرد: به دلیل اینکه کمیته برنامه ریزی شهرستان به اعتبار زیادی نیاز دارد، فاز اول آن تکمیل و مراحل بعدی در آینده انجام خواهد شد.

فلاح پور در بحث آنتن دهی در تقسیم چندر به چند روستای دارای مشکل آنتن دهی اشاره کرد و گفت: طبق آخرین پیگیری های انجام شده مقرر شد با نصب آمپلی فایر برای رفع مشکلات استان مشکل آنتن دهی شود. دهکده ها برای آنتن دهی.

فلاح پور با توجه به اینکه ساخت و ساز بدون مجوز نداریم، افزود: این ساخت و ساز خارج از بافت روستا است که مشابه بندهای ۲ و ۳ قانون جهاد کشاورزی است و جلوگیری و تخریب آن الزامی است. در برخی روستاها کشاورزی با جهاد از بین رفته است.

ورودی دره سیوان از دو ماه گذشته توسط اهالی مسدود شده بود، وی گفت: از دو ماه گذشته اهالی روستا به دلایل مختلف مسیر را مسدود کرده بودند و به دستور اداره راه ورودی باز شد، شاکیان و دیگر نه. مسدود.”

انتهای پیام/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید