اطلاعیه راه آهن در خصوص ضرب و شتم زن محجبه در قطار؛ سرنشین قطار ۶۲۰ تهران – یزد تعلیق شد


اطلاعیه راه آهن در خصوص ضرب و شتم زن محجبه در قطار؛ سرنشین قطار ۶۲۰ تهران – یزد تعلیق شد

راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از تعلیق رئیس قطار به دلیل اختلاف مسافران (ضربه زدن خانم محجبه) در قطار مسافربری حمل‌ونقل ریلی شبا خبر داد.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار مالی خبرگزاری تسنیم ، اطلاعیه راه آهن به شرح زیر است؛

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پی انتشار خبری مبنی بر مشاجره مسافران شرکت حمل و نقل ریلی صباح در قطار مسافربری تهران – یزد به دلیل بی حجابی مسافر ضروری تشخیص داد. توضیح در این زمینه برای تنویر افکار عمومی:

یکی از بانوان محترم حاضر در قطار (فرزند شهید بزرگوار جعفری) در حالی که بی حجابی در سالن مسافربری به درستی و به عنوان یک وظیفه نسبت به همگان از مهمانداران و امر به معروف و نهی از منکر. رئیس قطار که خودش از خانواده محترم شهداست. و به عنوان ایثارگر تقاضای تذکر داده است که تذکر هم داده است.

متأسفانه با ادامه ماجرا و عکس گرفتن از مسافر مشاجره و درگیری پیش آمد که با دخالت پلیس این حادثه کنترل شد و جلسه سرنشینان در ایستگاه مسافربری یزد با حضور مدیر کل برگزار شد. . منطقه، پلیس، نیروهای امنیتی و سایر نیروهای نظارتی سازماندهی شده و تذکرات لازم نیز به افراد خاطی داده شد.

در این زمینه ذکر چند نکته ضروری است:

۱- راه آهن جمهوری اسلامی ایران رعایت و اجرای کامل حجاب اسلامی و عفت عمومی را در تمامی ادارات ضروری می داند و همواره در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر می کند.

۲- تاکید می شود رعایت حجاب به عنوان یک تکلیف شرعی و الزام قانونی از دغدغه های جدی راه آهن است و موظف است در صورت مشاهده این مظاهر مراتب را به عوامل اجرایی قطارهای مسافری اعم از مهمانداران و رؤسای قطار اعلام کنند. بی حجابی در صورت نیاز و اراده قوه قضائیه اقدام قانونی کنید.

۳- اینگونه موارد رسیدگی می شود و برای متخلفین عواقب قانونی در پی خواهد داشت. در این خصوص به رفتار مسافران محترم، مسئولین راه آهن و نیروی انتظامی توجه شده است که در حال استعلام می باشد.

همچنین با عنایت به اهمیت این حادثه، موضوع به مراجع قضایی ارجاع و در حال بررسی است و رئیس راه آهن از خدمت تعلیق شده است.

به گزارش تسنیم، تعرض به خانم جعفری که راه آهن برای آن اطلاعیه ای صادر کرده بود، شب ۱۷ مرداد ماه رخ داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305051