رژیم لاغری سریع

اصلاح عادات غذایی سگ

با توجه به زمان کافی، تقریباً همه سگ‌ها در طول سال‌ها عادت‌های عجیب و غریب در غذا خوردن پیدا می‌کنند. درست مانند دانه های برف، هیچ دو سگی دقیقاً شبیه هم نیستند و همین ویژگی های متمایز است که بر فردیت و منحصر به فرد بودن آنها تأکید می کند و آنها را برای ما محبوب تر می کند.

با این حال، برخی از عادات غذایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را اصلاح کرد و برخی دیگر نیز باید به طور کامل از آنها اجتناب کرد. از آنجایی که سگ‌ها معمولاً بسیار باهوش هستند، معمولاً توانایی پیش‌بینی عواقب رفتار خود را ندارند و بنابراین ممکن است در تصمیم‌گیری درست از اشتباه برایشان مشکل باشد. سپس این به ما به عنوان مالک بستگی دارد که آن تصمیمات را از طرف آنها اتخاذ کنیم.

یکی از رایج ترین رفتارهای غذایی که نباید تشویق شود، سریع غذا خوردن است. تقریباً همه سگ‌ها در یک زمان در این مورد مقصر هستند – حتی خوش‌رفتارترین و آموزش‌دیده‌ترین سگ‌ها. متأسفانه، این می تواند خطر خفگی را افزایش دهد، به خصوص اگر غذا از نوع خشک باشد. یکی از راه هایی که می توانید از این رفتار جلوگیری کنید این است که غذا را روی یک سینی پهن یا ورقه کوکی پهن کنید. به این ترتیب سگ شما باید به آرامی همه چیز را یکی یکی جمع کند. ممکن است رضایت بخش نباشد، اما حداقل در ناهار خود خفه نمی شوند.

همچنین می توانید یک شی بزرگ مانند یک کاسه، یک اسباب بازی یا حتی یک توپ را در وسط بشقاب غذای سگ قرار دهید. این به همان هدف توزیع غذای او عمل می کند، این بار با وادار کردن او به آهسته غذا خوردن در اطراف مانع.

این روش زمان و تلاش بیشتری را از شما خواهد گرفت، اما ممکن است ارزش آن را داشته باشد. می توانید با غذا دادن به مقدار کمی از دست خود به او آموزش دهید که به آرامی غذا بخورد. او سرعت آرام و آرامی را حفظ کرد و به او نشان داد که مهم نیست چقدر سریع دهانش را می بلعد، باز هم باید منتظر لحظه بعدی باشد.

برخی از سگ ها عادت دارند مقدار کمی غذا در خانه بخورند. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که هر روز در ساعت معینی به او غذا بدهید و در پایان غذا هر غذایی را که در بشقابش باقی مانده است مسواک بزنید. این همچنین آزمایشی برای صبر شما خواهد بود، اما هر بار که این اتفاق می افتد، فقط باید غذا را به محل غذاخوری تعیین شده برگردانید. با گذشت زمان، سگ شما پیام را دریافت می کند و امیدواریم روزهای “پیاده روی” به پایان برسد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر