اشتغال فناوری محور و ماهر توسعه یافته است


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری ریاست جمهوری، معاونت علمی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد. فن آوری. جهت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. این تفاهم نامه همکاری مشترک با هدف توسعه کسب و کارهای مهارت محور، نوآور و فناوری به منظور ایجاد زیرساخت های فناوری و اشتغال زایی نوآورانه امضا شد.

هر دو طرف این تفاهم نامه با هدف توسعه هم افزایی و ایجاد سیستماتیک مشاغل فنی و پتانسیل آنها برای ایجاد اشتغال پایدار همکاری خواهند کرد.

یکی از مهمترین محورهای همکاری مشترک در این تفاهم نامه همکاری، ایجاد و توسعه ابتکارات نوآورانه برای ارتقای مهارت های حرفه ای با هدف توسعه اکوسیستم نوآوری، کارآفرینی و اشتغال کشور و ارائه خدمات کارآمد مهارت آموزی است. . انجام شده

همچنین بهره گیری از ظرفیت های موجود آزمایشگاهی و کارگاهی و شرکت های دانش بنیان و خلاق، استارت آپ ها، واحدهای فناور و مراکز نوآوری، مراکز رشد و سازمان های مستقر در پارک های علم و فناوری با هدف توسعه خدمات فنی و تخصصی. توافقنامه محور همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری. جمهوری و وزارت کار و رفاه اجتماعی.

این همکاری مشترک برای اولین بار چشم اندازی برای ایجاد و ایجاد مراکز نوآوری و خانه های مهارت خلاق ایجاد می کند.

اولین گام، اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک با همکاری در ایجاد و ایجاد فاز اول «مجتمع فناوری و نوآوری مهارت محور» در مرکز تربیت معلم و تحقیقات فنی و حرفه ای واقع در کرج است. شتاب‌دهنده‌های ویژه برای مدیریت و توسعه برنامه‌های محتوای قابلیت‌ها در حال اجرا هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید