اسناد آزمایشگاه های همکار استانداردها دائماً در حال بازنگری است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، هاشم علایی در بازدید از آزمایشگاه های تعاونی اداره کل استاندارد استان اردبیل گفت: بر اساس اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ۳۸ شرکت بازرسی و آزمایشگاه تعاونی در استان اردبیل فعالیت می کنند. .

وی با اشاره به فعالیت ۲۵ آزمایشگاه مرتبط با صنایع غذایی، کالیبراسیون، مصالح ساختمانی، مترولوژی قانونی، سلولز، پلیمر و صنایع شیمیایی، خاطرنشان کرد: ۲ شرکت بازرسی و نمونه برداری از مراکز تولید، توزیع و عرضه و ۱۱ شرکت بازرسی فنی مرتبط CNG. بازرسی فنی جایگاه‌های سوخت و بالابرهای برقی تحت نظارت اداره کل به عنوان بخشی از فعالیت‌های برون‌سپاری شده به شرکت‌های خصوصی در اردبیل فعال است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: این واگذاری با هدف برون سپاری فعالیت های تجاری از جمله نمونه برداری، آزمایش، بازرسی از مراکز تولید، عرضه و فروش، بازرسی و آزمایش دوره ای باسکول های سنگین و سبک و بازرسی فنی جایگاه های سوخت گاز طبیعی انجام می شود. و ابتکاراتی برای تسریع استانداردسازی کالاها و خدمات و کاهش هزینه های مربوطه انجام شده است.

علی افزود: در راستای اجرای اصل ۴۴ در استان بیش از ۲۰۰ کارشناس به صورت مستقیم در آزمایشگاه ها و شرکت های مربوطه مشغول به کار هستند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: آزمایشگاه های بخش خصوصی در طول سال توسط اداره کل مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند و در صورت انقضای مدت اعتبار آنها، پرونده در کمیته فنی و در صورت نیاز مدارک و مستندات مورد بررسی قرار می گیرد. تصویب شد، تمدید خواهند شد. گواهی اعمال می شود.