اسلامی: دشمنان به استفاده از انرژی هسته ای برای تحریم ایران عادت دارند/در کشاورزی و معادن کرمان


به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، محمد اسلامی امروز در ششمین جشنواره ملی پیستا در رفسنجان اظهار داشت: شهدای کرمان به ویژه شهید سلیمانی، نماد انقلاب اسلامی و گوهر درخشان تلاش و فداکاری و فرهنگ هستند. از فداکاری و با توجه به شهادت و رهبری مکتب سلیمانی مهم است.

وی بیان کرد: کار، تلاش، محبت و صمیمیت با مردم، انعطاف پذیری و در خط مقدم بودن در همه عرصه ها اجر خاصی دارد و خداوند بهترین اجر که شهادت است به شهید سلیمانی داد.

معاون رئیس جمهور افزود: تلاش ما این است که تاثیر فناوری های نوین را در زندگی، جامعه و اقتصاد مردم پیاده سازی و معرفی کنیم و با سهم خود به کار گیریم.

اسلامی یکی از وظایفی که در سازمان انرژی اتمی با آن سروکار داریم، نگرانی و کشف و شناسایی مشکلات است، بیان کرد: فناوری هسته ای به شدت مورد مخالفت دشمنان است و همه اتهامات و تحریم های ناعادلانه و بی اساس را متوجه ما می کنند. آنها اقدامات وحشیانه ای را علیه کشور انجام داده اند و از دروغ و تهمت و تهمت خسته نشده اند و به دلیل اثرات شگفت انگیز انرژی هسته ای در همه زمینه ها، عادت به تحریم ایران دارند.

وی با بیان اینکه انرژی هسته ای تاثیر عمیقی بر سلامت، صنعت، کشاورزی و همچنین آب و خاک دارد، گفت: از آن در کشور بسیار کم استفاده کرده ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در استان کرمان بخش‌های مختلفی در جنوب استان در محصولاتی مانند پسته، خرما و کشاورزی برای استفاده از انرژی هسته‌ای وجود دارد و این موضوع در دستور کار انرژی هسته‌ای قرار دارد. سازمان ارتقای دستاوردهای هسته ای استان کرمان

اسلامی خاطرنشان کرد: فرآیند تحقیقات پسته در موسسه انرژی اتمی به پایان رسیده است و همکاران ما توانستند در مدت ۱۰ ماه از سیستم صنعتی به نتایج تحقیقاتی برای استفاده از فناوری پلاسما دست پیدا کنند. و استانداران کرمان و رفسنجان با کمک استانداران باید این سامانه را در مکان های پیش بینی شده نصب و مردم از آن استفاده کنند که عامل موثری در حذف آفلاتوکسین پسته است.

وی بیان کرد: همچنین با استفاده از فناوری پلاسما بر روی آب و خاک توانستند با بیش از ۹۷ درصد نتیجه از شر آفات پسیلیوم پسته خلاص شوند و کاملا موثر و در باغات استفاده شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همچنین درباره سامانه پرتو گاما صحبت کرد و گفت: کشور را به ۱۲ قطب تبدیل کرده ایم و کارمان یکی از قطب هاست و در حال ساخت سامانه پرتویی با روش مهندسی داخلی هستیم. مشارکت شرکت های دانش بنیان و منابع تشعشعی. ما آن را به سمت خودکفایی خواهیم برد تا کشور توسط این سیستم ها محافظت شود تا محصولات ما در برابر آفات مقاوم نباشد، خرما در اولویت این طرح است.

وی با اشاره به اینکه تلاش کرده ایم ژئوفیزیک هوایی را برای شناسایی و بهره برداری از معادن در استان کرمان گسترش دهیم، تصریح کرد: سازمان انرژی اتمی می خواهد سهم خود را در بهبود شرایط اقتصادی و اشتغال و رساندن سلامت و امنیت غذایی برای مردم استان کرمان ایفا کند. . .

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید