اسلامی: بازی با چین قطعا برنده بسکتبال ایران خواهد بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمحمدرضا اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت تیم ملی بسکتبال و دیدار با چین در آستانه پنجمین پنجره انتخابی جام جهانی اظهار داشت: لیگ برتر اگرچه با عجله شروع شد اما به بازیکنان آسیب زد. . برای ورود به اردو از طریق شرایط مسابقه با انجام ۵ مسابقه فشرده. و سپس پنجره انتخاب خواهد شد. بنابراین از نظر ذهنی برای شرکت در این مسابقه آماده شد. از نظر زمانی هم فرصت تمرین و هماهنگی با هم داشتند.

وی افزود: بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی بسکتبال با دو بازی تدارکاتی تمرینات فوق العاده ای را پشت سر گذاشتند. حامد حدادی نیز در بازی های لیگ چین عملکرد خوبی داشت و با آمادگی خوبی به تیم ملی پیوست. در کنار آمادگی جسمانی، این بازیکن برای دیدار با چین نیز انگیزه بالایی دارد و قطعا حضور حدادی می تواند در جریان بازی تاثیرگذار باشد.

سرمربی تیم جدید ایران (تیم ب) با اشاره به ویژگی های بسکتبال چین خاطرنشان کرد: برتری چین بر ایران و نتیجه گیری آن فیزیکی بود. بسکتبال چین بازیکنان قدبلندی دارد که گاهی از ما هم بلندتر هستند. این ویژگی اصلی بسکتبال چین و عواملی است که بسیار به آن بستگی دارد، در حالی که در ایران از نظر تکنیک و تاکتیک برتر از چین هستیم.

اسلامی افزود: ورزشکاران ایرانی از نظر مسائلی مانند انگیزه و سوگیری کاری بسیار قویتر از ورزشکاران چینی هستند. همچنین نشستی در ایران روز جمعه برگزار خواهد شد. این یک مزیت بزرگ استفاده از آن برای به دست آوردن نتیجه است.

این کارشناس بسکتبال درباره تاکتیک های احتمالی تیم ملی برای رقابت با چین بیان کرد: تاکتیک های هر تیمی از بازی به بازی دیگر متفاوت است. مطمئنا مربیان چینی برای رویارویی با ایران ترکیب و تاکتیک خود را تغییر داده اند، اما در کل فکر می کنم سرمربی تیم ملی برای این بازی باید بر پایه دفاع فشرده باشد و از همه بازیکنان در حمله استفاده کند. فشار بالای دفاعی در این بازی می تواند تیم ملی را به نتیجه برساند و ملی پوشان پتانسیل بالایی دارند. این قضیه دست مربی را باز گذاشته است.

وی افزود: قطعا در طول بازی شاهد تغییر تاکتیکی در تیم ایران خواهیم بود. جریان بازی، عملکرد حریف و تعویض و تعویض های وارد شده به زمین، تغییر تاکتیک را دیکته می کند.

اسلامی در پایان تاکید کرد: دیدار ایران و چین برای هر دو تیم سخت است و تفکر استراتژیک تعیین کننده است. با توجه به تلاش های تدارکاتی تیم ملی و انگیزه آنها، فکر می کنم آنها قطعاً در مسابقات مقابل چین قهرمان خواهند شد. میزبانی، حدادی هیجان انگیز و شرایط دیگر این امید و اطمینان را در بازیکنان ایجاد کرده است.