استفاده از شبکه های اجتماعی خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از پزشکی اخبار، در یک مطالعه اخیر، محققان گزارش دادند که روان رنجوری بالا با افزایش خطر مرتبط است غمگینی با افسردگی در شش ماهگی همراه است.

از سوی دیگر، توافق پذیری پایین با خطر بیشتر افسردگی در آن دوره همراه بود.

سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که از هر ۲۰ بزرگسال، یک نفر با افسردگی زندگی می کند که علت اصلی ناتوانی در سراسر جهان است.

این اختلال خلقی رایج اما جدی باعث احساس غم و اندوه شدید بدون درمان شناخته شده می شود. می تواند در تفکر، عملکرد روزانه و خواب اختلال ایجاد کند.

در حالی که رسانه های اجتماعی می توانند به افزایش دانش و ارتباطات اجتماعی کمک کنند، تحقیقات نشان می دهد که استفاده بیش از حد می تواند تأثیر منفی بر سلامت روان داشته باشد.

محققان شواهدی یافته اند که نشان می دهد افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند خطرناک باشد غمگینی برای برخی از ویژگی های شخصیتی برای افزایش افسردگی، این مطالعه نشان داد که افراد با وظیفه شناسی پایین به احتمال زیاد به دلیل استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی انزوای اجتماعی را تجربه می کنند.

مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه آرکانزاس انجام شد، بیشتر بررسی می کند که چگونه ویژگی های شخصیتی ممکن است بر ایجاد افسردگی مرتبط با استفاده از رسانه های اجتماعی تأثیر بگذارد.

تحقیقات نشان می دهد که اختلالات خلقی مانند افسردگی در اوایل بزرگسالی شروع می شود.

این تحقیق نشان داد که بزرگسالان جوان با “حداقل علائم افسردگی” احتمال بیشتری دارد که علائم بدتر را هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی تجربه کنند.