استرداد ۲ برابر مالیات بر ارزش افزوده پرداختی اشخاص حقیقی به شرط خرید از پایانه های فروشگاهی


استرداد ۲ برابر مالیات بر ارزش افزوده پرداختی اشخاص حقیقی به شرط خرید از پایانه های فروشگاهی

بر اساس قانون پایانه‌های فروشگاه‌ها، در صورت خرید مشتری نهایی از فروشندگان مجهز به پایانه‌های فروشگاهی و از طریق شبکه‌های پرداخت بانکی، به ازای هر ۱۰ فاکتور الکترونیکی صادر شده، دو برابر ارزش افزوده یک فاکتور مسترد می‌شود. مودی.

– اخبار مالی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، شورای اسلامی قانون پایانه های خرید سال ۱۳۹۷ را تصویب کرد و تصمیم گرفت ظرف ۱۸ ماه زمینه اجرای آن را فراهم کند. به گفته کارشناسان، دولت دوازدهم توجه جدی به اجرای این قانون نداشت و در نتیجه تا پایان دولت پس از حدود دو سال تنها ۱۰ درصد از روند ایجاد سامانه لازم به پایان رسید. .

با تغییر مدیران این بخش در دولت سیزدهم شاهدیم که در مدت کوتاهی سازوکارهای مربوط به قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به مرحله عملیاتی رسیده و امکان ثبت نام مودیان فراهم شده است. . ارائه شده است. قانونگذار به منظور تسهیل در اجرای قانون که شامل تمامی فعالان اقتصادی می شود، مقرراتی را برای مودیان مالیاتی در نظر گرفته است که این قانون را به طور کامل اجرا می کند. همچنین مشوق های مالیاتی را برای مشتریانی که اپراتورهای مالی از پایانه های فروشگاهی استفاده می کنند، ارائه می کند.

انتشار مدارک ویژگی ها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی، جزییات نیروی انتظامی پایانه های فروشگاهی/ مؤدیان قانونگذار سالانه ۲۴ میلیون تومان پاداش دریافت می کنند.

سازمان معاملات مالیاتی موظف است بر اساس ماده ۱۸ قانون پایانه های فروشگاهی، مصرف کنندگان نهایی (اشخاص حقیقی) را که خرید خود را از فروشندگان مجهز به پایانه فروشگاهی انجام می دهند و از هر ده صورتحساب الکترونیکی صادره از شبکه های پرداخت بانکی، تشویق کند. پایانه. فروشگاه ها فاکتورها را از طریق قرعه کشی آنلاین انتخاب می کنند و دو برابر مبلغ پرداختی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده توسط خریدار را بر اساس آن فاکتور به حساب بانکی وی بازپرداخت می کنند. جوایز مذکور طبق دستورالعملی که به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون از محل جمع آوری موجود موسسه صورت می گیرد.

تبصره ۱ – سازمان موظف است ترتیبی اتخاذ کند تا مشتریان نهایی که از فروشندگان مجهز به پایانه های فروشگاهی و از طریق شبکه های پرداخت بانکی خرید می کنند، بتوانند فیش خرید خود را مشاهده و در صورت تمایل، جوایز را مشاهده کنند.

تبصره ۲ – جوایز موضوع این ماده از شمول مالیات و تسلیم اظهارنامه مالیاتی مربوط به جایزه معاف است. حداکثر تا میزان معافیت مالیات بر درآمد موضوع بند (۸۴) قانون مالیات های مستقیم برای هر فرد.

تبصره ۳- سازمان موظف است سامانه ای اتخاذ کند تا مشتریان نهایی بتوانند از صحت فاکتورهای صادر شده توسط فروشندگان اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=305182