استراتژی های ساده برای کودکان سالم – قسمت اول

طبق آمارهای اخیر، یک نوشابه در روز معادل ۱۵ پوند چربی در سال است. یک فرد متوسط ​​(این آمار شامل کودکان نیز می شود) بیش از ۶۰ گالن نوشابه در سال می نوشد! علاوه بر تمام کافئین، مواد شیمیایی، رنگ های مصنوعی و افزودنی ها، هر قوطی نوشابه معمولی حاوی حدود ۱۰ قاشق چایخوری شکر است! (نوشابه های رژیمی راه حل نیستند – این شیرین کننده های مصنوعی خطرات خاص خود را دارند.) سودا بزرگترین منبع شربت ذرت با فروکتوز بالا است. حتی بسیاری از شیر خشک‌های مخصوص نوزادان حاوی بیش از ۵۰ درصد قند هستند – ۴۳ درصد از مواد جامد شربت ذرت. روزهای نوشیدن نوشابه کودکان ما خیلی زود شروع می شود! با توجه به این آمار نگران کننده، آیا جای تعجب است که این نسل چاق ترین و بیمارترین نسل تاریخ باشد! این به سادگی شرم آور است زیرا نتیجه نهایی این است که ما انتخاب هایی را انجام می دهیم که بر سلامت خودمان و فرزندانمان تأثیر می گذارد. ما باید شروع به انتخاب های بهتر کنیم.

اگر می‌خواهید رژیم غذایی کودکانتان را بهبود ببخشید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، می‌خواهم چند ایده اساسی و ساده را ارائه کنم که می‌توانید از آنها برای کمک به اینکه امسال سالی سالم‌تر برای خود و فرزندانتان داشته باشید، استفاده کنید. این پیشنهادات برای همه ما صدق می کند – اما من امروز روی فرزندانمان تمرکز می کنم. بنابراین راه‌های ساده برای داشتن بچه‌های سالم‌تر در سال جاری را بخوانید:

تغییری باشید که می خواهید ببینید

اول از همه، تحقیقات نشان می دهد که در خانواده هایی که والدین آنها خوب غذا می خورند، فرزندان نیز خوب غذا می خورند. تنها مهم ترین کاری که والدین می توانند برای ایجاد عادات غذایی سالم در فرزندان خود انجام دهند این است که الگوی خوبی باشند. من به عنوان مادر سه فرزند، همیشه دغدغه آموزش عادات خوب، تهیه وعده های غذایی سالم و الگوبرداری از انتخاب های سالم را داشته ام. به عنوان والدین مثال ما بسیار قدرتمندتر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنیم.

کتاب مقدس به ما می گوید که اگر آنها را در راهی که باید بروند تربیت کنیم، وقتی پیر شوند از آن دور نخواهند شد (امثال ۲۲:۶). این برای تغذیه و عادات سالم و همچنین از نظر معنوی صدق می کند. همه فرزندان من اکنون بزرگسالان جوانی هستند و در حالی که مطمئناً راه خود را رفتند – به خصوص زمانی که در دانشگاه نبودند – دلم را به هیجان می‌آورم که می‌بینم داوطلبانه آنها را در آغوش می‌گیرند و انتخاب‌های سالمی انجام می‌دهند و حتی دوستانشان را نیز به انجام این کار تشویق می‌کنند.

قدم های عزیزم بردارید

من می دانم که بسیار آسان است که بخواهیم تغییرات گسترده ای ایجاد کنیم تا بچه هایمان سالم تر باشند. اما، این یک اشتباه بزرگ است! اگر سعی کنید همه چیز را به یکباره تغییر دهید – آنها در برابر تغییرات طغیان می کنند و پاشنه های خود را فرو می برند. این فقط طبیعت انسان است. تغییر می تواند یک چیز ترسناک باشد و تغییرات بسیار سریع می تواند حتی مشتاق ترین افراد را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذایی و عادات آنها، ایجاد تدریجی آنهاست. اگر هر روز ۵ قوطی نوشابه می نوشند – تمام نوشابه هایشان را از بوقلمون سرد نگیرید! روزی یکی را با آب جایگزین کنید – یا یک روز در میان. به تدریج اجازه دهید به نقطه ای برسند که تمام آب می نوشند و نوشابه ندارند. همین کار را هنگام اضافه کردن غذاهای جدید انجام دهید. تمام وعده های غذایی آنها را به طور کامل تغییر ندهید – یک وعده در هفته جایگزین کنید – مثلا یک میان وعده ناهار بسته بندی شده را با هویج بچه و دیپ سالم جایگزین کنید. به آنها فرصت دهید تا خود را با تغییرات تطبیق دهند – به جای اینکه یکباره تغییرات را “اجبار” کنید.

همکاری

آنها را در تغییرات شریک کنید. در مورد برنامه های غذایی بحث کنید، مزایای ایجاد تغییرات را توضیح دهید، از آنها نظر بخواهید، به آنها اجازه دهید تا در تهیه ناهار خود کمک کنند، آنها را سرآشپز خود در زمان شام قرار دهید. بچه‌ها راحت‌تر آنچه را که می‌توانند مالکیت کنند، می‌پذیرند! شاید بتوانید تابستان امسال با هم یک باغ سبزی بکارید. بگذارید در مورد طرز تهیه سبزیجات نظری داشته باشند – اجازه دهید دستور العمل های سالم مورد علاقه خود را پیدا کنند و به آنها کمک کنند. این یک تلاش مشترک باشد.

دنیای آنها را رنگ آمیزی کنید!

بهترین پیشنهاد شماره یک من این است که میوه ها و سبزیجات تازه ای را که به آنها پیشنهاد می کنید افزایش دهید. تا جایی که ممکن است رنگ های مختلف را در وعده های غذایی آن ها استفاده کنید. با جایگزینی میان وعده‌های بسته‌بندی شده، فست فودها و کربوهیدرات‌های ساده (کوکی‌ها، کراکرها، کیک‌ها، آب نبات‌ها) با میوه‌ها و سبزیجات تازه، مصرف مواد مغذی حیاتی آن‌ها را افزایش می‌دهید و آنها به طور طبیعی و بدون زحمت کالری کمتری می‌خورند (و در نتیجه از افزایش وزن و افزایش وزن جلوگیری می‌کنند. رتبه کودکان چاق و دارای اضافه وزن). من تضمین می کنم که شما متوجه تفاوت، نه تنها در ظاهر و وضعیت جسمی آنها، بلکه در خلق و خو، رفتار، نگرش و عملکرد آنها در مدرسه نیز خواهید شد! اگر کودک شما به طور معمول میان وعده های بسته بندی شده را همراه ناهار می خورد و متوجه شدید که خسته به خانه می آید، سعی کنید میوه یا سبزیجات تازه و یک آب سالم مانند هوموس را در جعبه ناهار جایگزین کنید و تفاوت در سطح انرژی و توانایی تمرکز او را مشاهده کنید. (منابع ارائه شده برای راه های خلاقانه برای افزودن سبزیجات و سایر غذاهای سالم رنگارنگ مانند لوبیا را به وعده های غذایی کودکان خود ببینید.)

بخش دوم با چند روش دیگر ادامه خواهد یافت تا به فرزندان شما کمک کند تا نحوه انتخاب سالم را بیاموزند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر