استان بوشهر برای مدیریت احتمالی سیل در آماده باش کامل است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدهادی رستمیان شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس پیش بینی انجام شده احتمال بارش باران و سیلاب در استان وجود دارد.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی مناسب در خصوص خطرات این سامانه بارشی گفت: تمامی دستگاه های اجرایی، امداد و نجات، اورژانس و گروه های جهادی در آماده باش کامل هستند و مرخصی مدیران در این مدت لغو شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: اعضای دستگاه های امدادی و ستاد مدیریت بحران از مناطق حادثه خیز بازدید کنند.

وی خواستار پاکسازی مرزهای رودخانه ها و کانال ها از گل و لای، گل و لای به همراه پل ها شد. کلالرودخانه ماندن و کوچه ها پرآب شد و افزود: باید از خروج قایق از اسکله و بنادر جلوگیری کرد.

نیروهای جهادی و مردمی آماده هستند

رستمیان با تاکید بر آمادگی نیروهای جهادی و مردمی، امکانات و ماشین آلات راهداری و تیم های امداد و نجات استان بوشهر افزود: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه هدف باید در اولویت قرار گیرد.

معاون استاندار بوشهر بر ایجاد ستاد مدیریت بحران در ۱۰ شهرستان تاکید کرد. گنه استان بوشهر افزود: باید از همکاری همه دستگاه ها در بخش های مختلف به خوبی استفاده شود.

وی با تاکید بر استفاده از تجهیزات امدادی در صنعت نفت در مواقع بحرانی و اضطراری خاطرنشان کرد: ستاد مدیریت بحران استان بوشهر در تمامی مناطق استان در مواقع ضروری آمادگی کامل و تجهیز دارد.

رستمیان با بیان اینکه در صورت وقوع سیل باید اقدامات مناسب انجام شود، گفت: از مردم تقاضا می شود مراقب باشند و از رفتن به رودخانه ها و مسیرهای کوهستانی خودداری کنند.