استاندار یزد: خانه های تخریب شده در اثر سیل در اسرع وقت بازسازی می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مهران فاطمی در جلسه بررسی وضعیت مناطق سیل زده تفت اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیران در ساخت و سازها، برآورد خسارت به مناطق سیل زده تفت. خانه ها، کانال ها ویران شده است. بهره گیری از ظرفیت ستاد اجرایی بازسازی قنوات و مزارع به دستور بنیاد مصطفان و حضرت امام (ره) از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

وی افزود: در این جلسه اداره راه موظف شد در کوتاه ترین زمان ممکن خسارت راه ها و پل ها را پیگیری کند و دستگاه های خدمات رسان نیز موظف شدند به خدمات خود در منطقه ادامه دهند.

استاندار یزد گفت: با وزارت میراث فرهنگی برای مرمت بنای تخریب شده اداره میراث تفت و مرمت فعالیت های این اداره هماهنگی شده است. منابع مالی خوبی در نظر گرفته شده و امیدواریم مرام زنده بماند. هر چه زودتر به حالت عادی برگردید.

فاطمی بر پیشگیری از بحران های آینده تاکید کرد و افزود: وضعیت رودخانه ها باید با کار ویژه سیل بندها مشخص و ساماندهی شود و در این زمینه منابع مالی مورد نیاز برای مطالعه و اجرا در نظر گرفته شود.

استاندار یزد با اشاره به خسارات وارده به مزارع کشاورزی، ابنیه و زیرساخت ها و منازل مردم در تفت گفت: بازدیدهایی در این زمینه انجام شد و جمع بندی نهایی در این جلسه ارائه شد.

جلسه بررسی وضعیت مناطق سیل زده تفت با حضور استاندار، جمعی از مسئولان استانی و نماینده مردم تفت و میبد در شورای اسلامی شهر برگزار شد.

تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در بافت های قدیمی شهر یزد بر اثر سیل اخیر در استان یزد تخریب شده و ۶ نفر در این حادثه در استان جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/الف
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید